Zawisza wygrał z Widzewem 2:0 i awansował w tabeli na 7. miejsce!

Marek Fabiszewski

Piłkarze Zawiszy zrewanżowali się zawodnikom Widzewa za porażkę 1:2 z 2. kolejki w lipcu w Łodzi i wygrali na Gdańskiej 2:0.

Bydgoszczanie bardzo szybko zdobyli prowadzenie, bo już w 3 minucie. Po akcji lewą stroną Luisa Carlosa i jego dośrodkowaniu wzdłuż 5 metra niefortunnie interweniowali Kevin Lafrance i bramkarz Maciej Mielcarz. Trudno ustalić komu przypisać tego gola.<!** Image 3 alt="Image 225102" >

Luis Carlos był też bohaterem akcji w 56 minucie, kiedy to strzałem w długi róg pokonał bramkarza Widzewa. Trzeba jednak przyznać, że Brazylijczyk w momencie przyjęcia piłki znajdował się na pozycji spalonej.<!** Image 4 alt="Image 225103" >

Jednak wygrana Zawiszy ani przez moment nie była zagrożona.

Zawisza Bydgoszcz - Widzew Łódź 2:0 (1:0).

Bramki: 1:0 (3-samobójcza), 2:0 Luis Carlos (56).

Zawisza: Wojciech Kaczmarek - Igor Lewczuk, Paweł Strąk, Andre Micael, Sebastian Ziajka (76 Damian Ciechanowski) - Jakub Wójcicki (85 Piotr Petasz), Sebastian Dudek, Kamil Drygas, Michał Masłowski, Luis Carlos - Wahan Geworgian (67 Bernardo Vasconcelos).

Widzew: Maciej Mielcarz - Patryk Stępiński (67 Aleksejs Visnakovs), Kevin Lafrance, Jonathan de Amo, Jakub Bartkowski - Mariusz Rybicki, Krystian Nowak, Princewill Okachi (61 Veljko Batrović), Alen Melunović, Marcin Kaczmarek - Eduards Visnakovs.

Żółte kartki: Drygas (35), Andre Micael (58) - De Amo (31), M. Kaczmarek (90+1).

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock).