Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Argentyna po karnych do finału!

Marek Fabiszewski
W finale brazylijskiego mundialu zagrają Niemcy i Argentyna (13 lipca o 21.00 w Rio de Janeiro), z kolei o brązowy medal Brazylia z Holandią (12 lipca o 22.00 w Brasilii). Finał będzie rewanżem za mecze na mundialach w 1986 i 1990 roku.

W środowym drugim półfinałowym meczu w Sao Paulo spotkały się Argentyna i Holandia. Spotkanie było rozgrywane w deszczu.

Po 90 minutach było 0:0. W końcówce regulaminowego czasu dogodną okazję miał Holender Arjen Robben, ale jego strzał z bliska został zablokowany.

W 114 minucie świetną okazję dla Argentyny zmarnował Rodrigo Palacio, ale będąc kilka metrów przed bramką zamiast przyjąć piłkę na stopę, strzelił słabo głową w ręce bramkarza.

Ponieważ Luis van Gaal już wcześniej dokonał trzech zmian, nie mógł powtórzyć manewru z rezerwowym bramkarzem Tome Krulem, którego wprowadził ma boisko na rzuty karne w ostatniej minucie meczu z Kostaryką.

Tym razem „jedenastki” musiał bronić Jasper Cillessen.

Argentyna - Holandia 0:0 po dogrywce; rzuty karne 4:2.

Holandia: Jasper Cillessen - Stefan de Vrij, Ron Vlaar, Bruno Martins Indi (46 Daryl Janmaat) - Dirk Kuyt, Georginio Wijnaldum, Wesley Sneijder, Nigel de Jong (62 Jordy Clasie), Daley Blind - Arjen Robben, Robin van Persie (96 Klaas-Jan Huntelaar).

Argentyna: Sergio Romero - Pablo Zabaleta, Martin Demichelis, Ezequiel Garay, Marcos Rojo - Lucas Biglia, Javier Mascherano, Enzo Perez (81 Rodrigo Palacio) - Lionel Messi, Gonzalo Higuain (82 Sergio Aguero), Ezequiel Lavezzi (101 Maxi Rodriguez).

Żółte kartki: Bruno Martins Indi, Klaas-Jan Huntelaar (Holandia) oraz Martin Demichelis (Argentyna).

Sędzia: Cuneyt Cakir (Turcja).