Zawisza zakończył przygodę z europejskimi pucharami w 10-osobowym składzie [ZDJĘCIA]

Zdjęcia Dariusz Bloch
Dariusz Bloch
Bydgoscy piłkarze przegrali u siebie z SV Zulte Waregem 1:3 (0:1) w rewanżowym meczu II rundy kwalifikacji do Ligi Europy. Pierwsze spotkanie Belgowie wygrali 2:1 i to oni awansowali do kolejnej fazy kwalifikacji.

Przełomowe momenty miały miejsce w początkowych fazach I i II odsłony. Najpierw, już w pierwszej akcji meczu (była ok. 20 sekunda), gola dla gości zdobył Glynor Plet. Tuż po przerwie (47.) na 2:0 podwyższył Chuks Aneke. 4 minuty później trafił Piotr Petasz z rzutu wolnego, a wynik ustalił Olafur Skulason (76.).

Od 68. minuty Zawisza grał w osłabieniu, bo czerwoną kartkę (za uderzenie rywala) obejrzał Bernardo Vasconcelos.

Zulte Waregem zagra teraz z Szachtiorem Soligorsk.

Zawisza - SV Zulte Waregem 1:3 (0:1).

Bramki:
Piotr Petasz (52-wolny) - Glynor Plet (20 sekunda), Chuks Aneke (48), Olafur Ingi Skúlason (76).

Zawisza: Sandomierski - Ziajka, Samuel, Nawotczyński (53 Micael), Petasz - Carlos, Strąk, Drygas (74 Wójcicki), Wagner (58 Kadu), Alvarinho - Vasconcelos.

Zulte-Waregem: Bostyn - Cissako (34 Mendy), D’Haene, Colpaert, Verboom - Conte (73 Trajkovski), Skulason, N’Diaye, Aneke, Bongonda (64 Sylla) - Plet.

CzK: Bernardo Vasconcelos (69, za uderzenie przeciwnika).

ŻK: Samuel, Wagner, Ziajka, Strąk - N’Diaye.

Sędziował: Lee W. Probert (Anglia).

Widzów: 7500.

Więcej o meczu w piątkowym, papierowym wydaniu "Expressu Bydgoskiego"

Zobacz galerię: Zawisza - SV Zulte Waregem 1:3 (0:1)