Ulewa zatrzymała Łukasza Michalskiego w drodze do Zurychu

Sławomir Kabat
Paweł Wojciechowski zdobył brązowy medal i zakwalifikował się do reprezentacji na mistrzostwa Europy Tomasz Czachorowski
Po 4. miejscu w finale biegu na 400 m podczas MP do sztafety 4x400 m zakwalifikowała się Iga Baumgart (BKS). Pecha miał Łukasz Michalski. Zanim oddał pierwszy skok w konkursie nad stadionem przeszła ulewa.

W Szczecinie trwają mistrzostwa Polski seniorów w lekkiej atletyce. Zawodnicy walczą o medale, ale także kwalifikacje do reprezentacji na mistrzostwa Europy w Zurychu. Wczoraj najciekawsza rywalizacja zapowiadała się w konkursie skoku o tyczce, w którym o prawo startu walczyło czterech zawodników, a PZLA mogła wysłać tylko trzech. Przed mistrzostwami dwukrotnie minimum uzyskali: Paweł Wojciechowski (Zawisza), Robert Sobera (AZS AWF Wrocław) i Piotr Lisek (OSOT Sopot). Jeden raz minimum 5,65 m wypełnił Łukasz Michalski (Zawisza), który tę wysokość i brązowy medal stawiał sobie za cel przed MP. Po udanych skokach na 5,30 m przez wymienioną pierwszą trójkę nad stadionem przeszła ulewa i burza. Organizatorzy, aby dalej kontynuować zawody używali odkurzaczy i ścierek, aby osuszyć rozbieg. Michalski pokonał w pierwszej próbie 5,40, ale na wysokości 5,55 miał trzy zrzutki i odpadł z konkursu eliminując się z reprezentacji. Ostatecznie mistrzem Polski został Robert Sobera, który jako jedyny pokonał wysokość 5,60, srebro przypadło Piotrowi Liskowi, a brąz Pawłowi Wojciechowskiemu (Zawisza) - obaj po 5,50. Michalski był 4. z wynikiem 5.40.
Dużo emocji dostarczył kibicom bieg na 800 m, w którym pasjonującą walkę o zwycięstwo stoczyli Marcin Lewandowski (Zawisza) z Adamem Kszczotem (RKS Łódź). Triumfował Łodzianin 1.47,07, przed Lewandowskim 1.47,35. Czwartą lokatę zajął inny zawiszanin Karol Konieczny 1.48,30.

Z bardzo dobrej strony pokazała się Iga Baumgart (Budowlany Klub Sportowy). Choć zajęła 4. miejsce 53,06 (najlepszy wynik w sezonie) to zakwalifikowała się do reprezentacyjnej sztafety.

- 4 sierpnia Iga miała zaplanowany operacje na kolana w związku z kontuzją więzadła właściwego rzepki u doktora Krochmalskiego w Łodzi - mówił Błażej Baumgart, ojciec lekkoatletki. - Po diagnozie lekarskiej, - przez dodatkowy trening i starty kontuzja nie pogłębi się - przyjęliśmy propozycję trenera kadry powołania do reprezentacyjnej sztafety 4x400 m. Iga w Szczecinie miała dwa równe starty - w eliminacjach 53,15 i w finale 53,06 i to przesądziło o powołaniu do kadry biało-czerwonych.
Pozostałe wyniki bydgoszczan: finał dysku 5. Przemysław Czajkowski (Zawisza) 60,32, el. 200 m 6. Iga Baumgart (BKS) 24,41.