Puchar i tablet na wyciągnięcie ręki. Koniec Nice Cup na żużlu

Redakcja
Karol Jóźwik w czerwonym kasku
Karol Jóźwik w czerwonym kasku Michał Szmyd
Karol Jóźwik z Polonii zajął 4. miejsce w 3-rundowym cyklu Nice Cup, zawodów dla najmłodszych żużlowców z I ligi i ekstraligi. Do podium zabrakło mu zaledwie 3 oczek.

Ostatni turniej we wtorek w Toruniu wygrał Mike Trzensiok z GKM Grudziądz. Drugi w finale był Adrian Gała (Start Gniezno), trzeci Dawid Krzyżanowski (Unibax Toruń), a ostatni Dawid Wawrzyniak (Start).

8. miejsce zajął na Motoarenie Karol Jóźwik, który zgromadził 9 punktów (2, 2, 2, 1, 2). Z kolei Patryk Rydlewski nie dotrwał do końca zawodów. Najpierw był ostatni, a w kolejnym swoim wyścigu upadł na tor, został uderzony przez rywala i wycofał się z turnieju. Sklasyfikowany został na 15. pozycji, ale najważniejsze, że nic poważnego mu się nie stało (jest poobijany).

Klasyfikację generalną Nice Cup wygrał Adrian Gała (42 pkt). Drugi był Kamil Wieczorek z ŻKS ROW Rybnik (33), a trzeci Robert Chmiel z ŻKS ROW (31). Ta trójka otrzymała w nagrodę puchary i tablety.

Jedynym polonistą, który wystąpił we wszystkich trzech rundach (Lublin, Bydgoszcz, Toruń) był Karol Jóźwik, który uzbierał łącznie 28 punktów i zajął 4. miejsce.