Brazylia pokonała Rosję 3:0 i jest już w półfinale. Polakom ze Sborną wystarczą dwa sety

Marek Fabiszewski
Po przegranej 2:3 z Polską siatkarze Brazylii przed wczorajszym meczem z Rosją stanęli pod ścianą. Każde zwycięstwo Sbornej eliminowało Canarinhos z walki o półfinał i dawało awans biało-czerwonym.

Ale to Brazylijczycy, wygrywając za trzy punkty z Rosjanami, są już w półfinale, a Polacy o strefę medalową będą musieli jeszcze bić się w czwartek o 20.25 w łódzkiej Atlas Arenie. Nasi siatkarze muszą wygrać minimum dwa sety, czyli zdobyć punkt.

Brazylijczycy z trenerem Bernardo Rezende wyszli na parkiet mocno zmotywowani i skoncentrowani, panowali nad emocjami i po raz drugi na tych mistrzostwach wygrali z Rosjanami (wcześniej 14 września 3:1 w grupie F).

Środowy mecz był bez historii. Podobnie jak, co jest zaskoczeniem, spotkanie Niemcy - Iran.

Grupa H (Łódź): Brazylia - Rosja 3:0 (25:22, 25:20, 25:21). W czwartek grają: Polska - Rosja. Tabela: 1. Brazylia 4 pkt, 2. Polska 2 pkt, 3. Rosja 0 pkt.

Grupa G (Katowice): Niemcy - Iran 3:0 (25:15, 25:21, 25:19). W czwartek grają: Francja - Iran. Tabela: 1. Francja 3 pkt, 2. Niemcy 3 pkt, 3. Iran 0 pkt.