Udana inauguracja Artego. Hala będzie służyć koszykarkom i koszykarzom[ZDJĘCIA]

Maciej Pieszczyński, nad Zdjęcia Dariusz Bloch
Wstęgę z napisem Artego Arena przecięli prezydent Rafał Bruski i przedstawiciel hiszpańskiej firmy Constructora Hormigones Martinez, która obiekt zbudowała. Dariusz Bloch
W "Artego Arenie" swój pierwszy oficjalny mecz rozegrały koszykarki Artego Bydgoszcz. Podopieczne Tomasza Herkta pokonały w sparingu AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 50:47.

Przed meczem miało miejsce oficjalne otwarcie "Artego Areny", w której swoje spotkania rozgrywać będą zarówno koszykarki Artego, jak i koszykarze Astorii. Następnie prezydent Bydgoszczy - Rafał Bruski, wręczył nagrody z okazji 20-lecia Klubu Sportowego Basket 25, w uznaniu zasług na rzecz bydgoskiej koszykówki. Jedną z nich uhonorowany został dziennikarz "Expressu", red. Tadeusz Nadolski.

Po części oficjalnej przyszła pora na koszykarskie emocje. Bydgoszczanki, które po raz pierwszy miały okazję zaprezentować się w Artego Arenie, podejmowały AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski. Gospodynie dość niemrawo rozpoczęły pierwszą kwartę, po której gorzowianki prowadziły różnicą ośmiu oczek (7:15). Duże problemy ze wstrzeleniem się miała Julie McBride, której żadna z pięciu prób w pierwszej połowie nie znalazła drogi do kosza.

Przyjezdne w pierwszych dwudziestu minutach popełniały mniej błędów i dzięki temu na przerwę schodziły prowadząc 28:23. Dobre spotkanie rozgrywała przede wszystkim Alyssia Brewer, zdobywczyni 12 punktów dla AZS-u w pierwszej połowie.

Początek drugiej części meczu znów należał do przyjezdnych, które w pewnym momencie wypracowały sobie przeszło dziesięciopunktową przewagę. Pod koniec trzeciej kwarty podopieczne Tomasza Herkta złapały jednak właściwy rytm, a na początku decydującej odsłony wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca meczu.Zobacz galerię: Udana inauguracja Artego

- Piękna hala, ładna oprawa, jednak gra jednego i drugiego zespołu pozostawia wiele do życzenia - powiedział po zakończonym spotkaniu trener Tomasz Herkt. - Z obu stron było dużo szarpanej gry, za mało agresji w obronie, zbyt mało płynności w ataku, więc nie jestem zachwycony tym zwycięstwem - dodał opiekun Artego.

Artego Bydgoszcz - AZS Gorzów Wielkopolski 50:47
Kwarty: (7:15, 16:13, 15:13, 12:6)

Artego Bydgoszcz: Carter 11, McBride 7 (1x3), Nwagbo 4, Mowlik 3 (1), Tellier 0 oraz Koc 9 (1), Gala 7, Bekasiewicz 6 (2), Krężel 3, Szybała 0.

AZS Gorzów: Brewer 20 (2), Czarnodolska 8 (2), Zoll 6, Piekarska 2