Młody polonista zakończył zawody w szpitalu

Redakcja
Kacper Łobodziński
Kacper Łobodziński doznał urazu prawego łokcia i czeka go operacja.

Do przykrego zdarzenia doszło w niedzielę podczas III rundy drużynowych mistrzostw Polski na miniżużlu (80-125 cc). 10-latek najpierw miał defekt na starcie, a w kolejnym swoim wyścigu "nadział się" na tylne koło kolegi z pary, Marcina Sitarka i upadł na tor. Kontuzja oznacza dla Łobodzińskiego koniec ścigania w tym sezonie.

Polonia kontynuowała rywalizację w 2-osobowym składzie. Marcin Sitarek zdobył 7 punktów (2, 0, 2, 2, w, 1), a Mateusz Jagła także 7 (1, 1, 3, 2). Nasza drużyna zajęła piąte miejsce. Wygrał Unibax Toruń (35 pkt) przed Wawrowem (33), Częstochową (19) i Gdańskiem (15).

Klasyfikacja generalna DMP po 3 rundach: 1. Toruń 12, 2. Wawrów 9, 3. Częstochowa 5, 4. Bydgoszcz 3, 5. Gdańsk 1.

Kolejne dwie rundy odbędą się w sobotę, 27 września w Bydgoszczy (godz. 11.00 oraz 15.00).

Marcin Sitarek

Dodajmy jeszcze, że w sobotę miniżużlowcy ścigali się w ostatniej rundzie indywidualnych mistrzostw Polski. Wygrał Igor Kopeć-Sobczyński z Torunia (14 pkt) przed kolegą klubowym Marcinem Turowskim i Michałem Gruchalskim z Wawrowa (obaj po 13). Ten ostatni wygrał klasyfikację generalną.

Miejsca polonistów: 7. Marcin Sitarek 8 (2, 3, 2, 0, 1), 9. Kacper Łobodziński 7 (1, 2, 1, 1, 2).

W klasyfikacji końcowej Sitarek był dziewiąty, Łobodziński dwunasty, Szymon Frątczak trzynasty, Damian Stalkowski siedemnasty, a Jagła dziewiętnasty. Sklasyfikowano dwudziestu miniżużlowców.

Przyjemski

W Wawrowie ścigały się także dzieci na motocyklach z silnikami o pojemności 50 centymetrów sześciennych. 9-letni Wiktor Przyjemski z Polonii w sobotę zajął 3. miejsce. Następnego dnia miał pecha, bo defekt na starcie do ostatniego wyścigu odebrał mu niemal pewne miejsce na podium (ostatecznie był czwarty).

Przyjemski także rywalizować będzie w sobotę na Polonii (odbędą się dwie rundy zmagań O Puchar Przewodniczącego GKSŻ).