Falstart Astorii na początek I ligi

Krzysztof Wypijewski
Sebastian Laydych był najskuteczniejszym zawodnikiem Astorii w Gliwicach
Sebastian Laydych był najskuteczniejszym zawodnikiem Astorii w Gliwicach Tomasz Czachorowski
Bydgoszczanie znakomicie zagrali w pierwszej i trzeciej kwarcie meczu z GTK w Gliwicach. O czwartej będą chcieli zapomnieć jak najszybciej...

Pierwszoligowi koszykarze Astorii Bydgoszcz przegrali inauguracyjny mecz w I lidze na wyjeździe z GTK Gliwice 68:83.

Nasi zawodnicy zaczęli znakomicie, bo po pierwszej kwarcie prowadzili 22:14. Niestety, słabsza druga kwarta sprawiła, że na przerwę schodzili z jednopunktową stratą (39:40).

Nie poddali się jednak i w trzeciej części odbili prowadzenie - na jej zakończenie wygrywali 60:58. Początek ostatniej odsłony jednak okazał się wręcz tragiczny. Gospodarze zdobyli z rzędu 14 punktów i praktycznie rozstrzygnęli losy spotkania.

GTK Gliwice - Astoria Bydgoszcz 83:68 (14:22, 26:17, 18:21, 25:8). Punkty dla Astorii: S. Laydych 22, M. Dymała 16, D. Szyttenholm 12, S. Grzesiński 9, M. Fatz 5, A. Barszczyk 4.