Zawisza w Szczecinie już z Heroldem Goulonem! Mecz dziś o godz. 15.30 [Canal+ Family 2]

Marek Fabiszewski
Herold Goulon jesienią ubiegłego roku strzelił gola Pogoni Szczecin. Teraz wraca na boisko po 9 miesiącach przerwy. FOT. DARIUSZ BLOCH
Do 18. meczowej Zawiszy na mecz z Pogonią Szczecin powrócił Francuz Herold Goulon. Tydzień temu w drugiej połowie meczu z Ruchem Chorzów na boisku pojawił się Michał Masłowski. Zawisza powoli wraca do swego optymalnego składu. Jest optymistycznie!

Dopóki piłkarze Zawiszy nie odniosą zwycięstwa, jak mantrę będziemy przypominać datę 20 lipca, kiedy to bydgoszczanie wygrali po raz ostatni (2:0). I zespół, z którym się to udało, czyli Koronę Kielce. To była inauguracja ligowego sezonu. Pora na drugie zwycięstwo i marsz w górę tabeli.

Od tamtych chwil dużo wody upłynęło w Brdzie, kibice zapomnieli zapewne, kto wtedy strzelił gole, dlatego teraz skupmy się na Pogoni, bo...

Mecze z „Portowcami” zawiszanie na pewno mile wspominają. To jedna z tych drużyn, z którą mieli w ubiegłym sezonie dodatni bilans. Dwa zwycięstwa na Traugutta, a jedno z nich otworzyło drogę do Pucharu Polski (patrz niżej).

W niedzielę o 15.30 nowe otwarcie Zawiszy?

"18" Zawiszy na mecz z Pogonią

bramkarze; Grzegorz Sandomierski, Andrzej Witan

obrońcy: Anestis Argyriou, Samuel Araujo, Damian Ciechanowski, Andre Micael, Paweł Strąk, Sebastian Ziajka;

pomocnicy: Alvarinho, Luis Carlos, Kamil Drygas, Wahan Geworgian, Herold Goulon, Michał Masłowski, Wagner, Jakub Wójcicki, Jakub Łukowski

napastnik; Jorge Kadu.

Przed meczem w Szczecinie

11. kolejka T-ME: niedziela, 15.30; transmisja TV: Canal+ Family 2;
sędziuje: Szymon Marciniak (Płock).

Dorobek w tym sezonie

Pogoń: 3:2 z Podbeskidziem (w), 4:1 ze Śląskiem (d), 2:2 z Koroną (w), 0:0 z Piastem (d), 1:1 z Lechem (w), 0:3 z Wisłą (d), 2:4 z Łęczną (w), 1:1 z Ruchem (d), 1:0 z Lechią (w), 0:1 z Bełchatowem (w).

Zawisza: 2:0 z Koroną (d), 1:3 z Jagiellonią (d), 1:2 ze Śląskiem (w), 1:2 z Podbeskidziem (d), 2:5 z Łęczną (w), 0:2 z Lechią (d), 0:3 z Piastem (w), 2:4 z Wisłą (d), 2:6 z Lechem (w), 1:1 z Ruchem (d).

Grali w ubiegłym sezonie

Runda zasadnicza, 3. kolejka: Zawisza - Pogoń 1:1 (Goulon 49 - Akahoshi 16);
18. kolejka: Pogoń - Zawisza 1:1 (Frączczak 22 - Drygas 41);

grupa mistrzowska, 34. kolejka: Pogoń - Zawisza 1:2 (Frączczak 7 - Petasz 88, Kadu 90);