Jeśli derby, to tylko w Hiszpanii

Piotr Bednarczyk
Gran Derbi dla Realu! I trzeba przyznać, że zasłużenie wygrał 228. El Clasico. Tym razem ekipa z Madrytu była lepsza 3:1.

Ale inaczej nie mogło być, skoro najlepszym zawodnikiem w drużynie Luisa Enrique był Luis Suarez, który zagrał pierwszy mecz od mundialu.

Bo to on m.in. podawał do Neymara, gdy ten w czwartej minucie zdobył gola, to on wyłożył idealnie piłkę kilka minut później Messiemu, ale Argentyńczyk zmarnował idealną okazję.

A gdyby strzelił, wszystko mogłoby się ułożyć inaczej. Nie strzelił jednak i potem warunki dyktował Real, mimo że wybitnie nie miał dnia Cristiano Ronaldo.

A ja, gdy patrzyłem w sobotę na ten mecz, zazdrościłem Hiszpanom (Katalończykom), że mają taki mecz. Dla nich każde ze spotkań Real - Barcelona to wielkie święto.

My nie możemy się porównywać z nim nawet w skromnym procencie. Bo co w naszej polskiej piłce rajcuje najbardziej kibiców? Obecnie chyba konfrontacja Legii z Lechem... Przepaść jest wielka.

Niestety, żałuję również tego, że na lokalnym podwórku z bydgosko - toruńskimi derbami licho jak nigdy. Kiedyś derbowe mecze żużlowców, hokeistów czy koszykarzy potrafiły wzbudzać ogromne emocje.

A dziś mamy koszykarki, pingpongistów, futbolistów amerykańskich... A, nie, przepraszam. Jeszcze piłkę nożną. Derby, w czwartej lidze.