Zooleszcz/Gwiazda wygrywa za 3 punkty. Pierwsze zwycięstwo polskiego zawodnika [ZDJĘCIA]

Zdjęcia Dariusz Bloch
Alan Woś w meczu z Piotrem Chmielem
Alan Woś w meczu z Piotrem Chmielem Dariusz Bloch
Bydgoscy tenisiści stołowi pokonali u siebie Dojlidy Białystok 3:0 w meczu 5. kolejki Superligi.

Swoje pojedynki bez większych problemów wygrali Włosi: Mihai Bobocica oraz Leonardo Mutti i Gwiazda objęła prowadzenie 2:0.

Kropkę nad "i" postawił Alan Woś. Jego mecz z Piotrem Chmielem był bardzo dramatyczny. Woś przegrywał już 1:2 w setach i 11:12 w IV partii. Bydgoszczanin wybronił się i triumfował w tej odsłonie 15:13, a w decydującym piątym secie 11:6. To było pierwsze zwycięstwo polskiego tenisisty Gwiazdy w tym sezonie w lidze. Dotychczas swoje pojedynki wygrywali tylko Włosi.

Nasi pingpongiści po raz pierwszy w tym sezonie zainkasowali 3 punkty meczowe (punktacja jest identyczna jak w siatkówce: 3:0 lub 3:1 - 3 oczka, 3:2 - 1, 2:3 - 1, 0:3 lub 1:3 - 0).Zobacz galerię: Zooleszcz/Gwiazda wygrywa za 3 punkty