Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Polonia czeka na rywali

Redakcja
Ewentualny transfer Roberta Miśkowiaka (na zdjęciu w żółtym kasku) w miejsce Hansa Andersena (czerwony) byłby  sporym wzmocnieniem dla bydgoskiej drużyny. Polak uzyskał w tym roku średnią 2,05 pkt/wyścig (9. wynik w I lidze), z kolei Duńczyk zaledwie 1,80
Ewentualny transfer Roberta Miśkowiaka (na zdjęciu w żółtym kasku) w miejsce Hansa Andersena (czerwony) byłby sporym wzmocnieniem dla bydgoskiej drużyny. Polak uzyskał w tym roku średnią 2,05 pkt/wyścig (9. wynik w I lidze), z kolei Duńczyk zaledwie 1,80 Jarosław Pabijan
Bydgoski zespół jest już niemal skompletowany, ale prezes Andrzej Polkowski milczy jak grób. Szefowie innych klubów są bardziej wylewni i ogłaszają podpisanie listów intencyjnych z zawodnikami.

Andrzej Witkowski, prezes Polskiego Związku Motorowego oznajmił, że pełny skład żużlowych lig poznamy dopiero w połowie grudnia. Zamieszanie powstało po odebraniu licencji spółkom z Częstochowy i Gdańska oraz zapowiedzi Marty Półtorak, szefowej firmy Marma Polskie Folie o przykręceniu kurka z kasą. W rzeszowskim klubie trwają gorączkowe poszukiwania nowych darczyńców (wczoraj odbyło się spotkanie z prezydentem miasta, który zapowiedział wsparcie). Jeżeli zakończą się powodzeniem, zespół z Podkarpacia będzie się starał o licencję w najwyższej klasie rozgrywkowej. W przypadku fiaska negocjacji ze sponsorami, drużyna zgłosi się do I ligi.

Na ostateczną decyzję Rzeszowa musimy jeszcze poczekać. Z niecierpliwością czekają na nią w Lublinie (spadkowicz z I ligi) i Krakowie (wicemistrz II ligi). Jeżeli rzeszowianie znajdą fundusze na starty w elicie, ekipy z tych miast mogą zostać dokooptowane do I ligi.

Nie czekając na końcowe rozstrzygnięcia w tej sprawie, pozostałe drużyny montują składy na sezon 2015. Poniżej sytuacja w sześciu klubach, które pewne są występów na zapleczu ekstraligi.

Polonia Bydgoszcz

Wróble na dachu ćwierkają, że nasz zespół jest już skompletowany. W Polonii zostają Szymon Woźniak, Marcin Jędrzejewski i Patrick Hougaard, z kolei nowymi twarzami mają być Robert Miśkowiak, Rosjanin Andriej Kudriaszow (obaj ostatnio w KMŻ Lublin) oraz Szwed Jacob Thorssell (odjechał jeden mecz w Unii Tarnów). Prezes Andrzej Polkowski nie potwierdza na razie tych informacji.

W Polonii chciał jeździć Nicolai Klindt, ale ostatecznie wybrał ofertę Orła Łódź. Skrzynkę mailową bydgoskiego klubu wciąż bombarduje inny Duńczyk - Hans Andersen. W sezonie 2014 nie wywiązał się jednak z roli lidera zespołu i bydgoski klub najprawdopodobniej nie będzie już korzystał z jego usług.

Na pozycjach juniorskich w Polonii będą występować Bartosz Bietracki i Karol Jóźwik.

Trenerem nadal będzie Jacek Woźniak.

Orzeł Łódź

Wicemistrz ostatnich rozgrywek ma już czterech seniorów-obcokrajowców. Na pozostanie w Łodzi zdecydował się Duńczyk Mads Korneliussen; są też nowi: Oliver Berntzon (Szwecja, ostatnio Kolejarz Opole), Nicolai Klindt (Dania, PGE Marma) oraz Rory Schelin (Australia, Lokomotiv Daugavpils). Orzeł poszukuje jeszcze Polaków-seniorów. Blisko pozostania są Jakub Jamróg i Mariusz Puszakowski.

Z klubem związało się już dwóch młodzieżowców: Mikołaj Trępała, wychowanek Polonii oraz Sebastian Niedźwiedź z Kolejarza Rawicz. Blisko podpisania kontraktu jest też inny bydgoski junior, Szymon Grobelski.

Start Gniezno

W pierwszej stolicy Polski nie należy spodziewać się wielkich roszad kadrowych. Zostają: Bjarne Pedersen, Damian Adamczak, Matej Kus, Wadim Tarasienko i Rohan Tungate. Blisko przedłużenia kontraktu jest też Adrian Gomólski. Być może do zespołu dołączy Zbigniew Suchecki ze Sparty Wrocław.

Sporym osłabieniem dla Startu będzie z pewnością strata utalentowanego juniora Adriana Gały, który postanowił ścigać się w ekstralidze (Sparta Wrocław?).

Lokomotiv Daugavpils

Łotewski klub nadal reprezentować będą: Joonas Kylmaekorpi, Maksim Bogdanow (seniorzy) oraz Andrzej Lebiediew, Jewgienij Kostygow i Iwan Pleszakow (juniorzy). Najprawdopodobniej pozostanie też Kjastas Puodżuks. Jeden z łotewskich portali internetowych podał, że warunki kontraktu z Lokomotivem uzgodnili Szwed Fredrik Lindgren (ostatnio Wybrzeże Gdańsk) i Australijczyk Cameron Woodward (KMŻ Lublin). Na razie nikt tej informacji jednak nie potwierdził.

ŻKS ROW Rybnik

„Rekiny” zajęły przedostatnie miejsce w minionym sezonie, ale w przyszłym roku celują znacznie wyżej. W poniedziałek działacze podpisali listy intencyjne na starty w ŻKS ROW z Troyem Batchelorem (uczestnik cyklu Grand Prix, poprzednio Sparta Wrocław), Sebastianem Ułamkiem (GKM Grudziądz) i Damianem Balińskim (opuszcza Unię Leszno po 20 latach). Wiadomo, że zostają Australijczyk Dakota North i Czech Vaclav Milik. Trwają rozmowy z Ilją Czałowem, Rafałem Szombierskim i Romanem Chromikiem.

Silnym punktem „Rekinów” będą młodzieżowcy: Kacper Woryna, Robert Chmiel i Kamil Wieczorek.

Ostrovia Ostrów

Beniaminek zapowiadał mocarstwowe transfery. Niewiele z tego jednak na razie wychodzi. Najbardziej znane nazwiska to trener Marek Cieślak (jednocześnie selekcjoner kadry seniorów) oraz 41-letni Rune Holta, Norweg z polskim paszportem (ostatnio Włókniarz Częstochowa). Pozostali na kolana nie powalają. Na starty w Ostrowie zdecydowali się: Mateusz Szczepaniak (Polonia), Michał Szczepaniak (ŻKS ROW), 20-letni Duńczyk Mikkel Michelsen (Unia Leszno) oraz młodzieżowiec Mateusz Borowicz (Unia Tarnów). W ekipie z Wielkopolski pozostają Francuz David Bellego i Duńczyk Nicklas Porsing.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!