Dramatyczna sytuacja Pałacu. Dziś mecz z Legionovią

Sławomir Kabat, kris
Zuzannę Czyżnielewską (nr 11) czeka długa przerwa
Zuzannę Czyżnielewską (nr 11) czeka długa przerwa Tomasz Czachorowski
Zuzanna Czyżnielewska, atakująca i kapitan Pałacu w czwartek w Poznaniu poddała się artroskopii kolana i nie wystąpi prawdopodobnie już w tym sezonie.

Dramatyczne informacje z obozu siatkarek Pałacu. Najskuteczniejsza zawodniczka zespołu Zuzanna Czyżnielewska po nieszczęśliwym upadku w trzecim secie wyjazdowego meczu w Łodzi z Budowlanymi (0:3) doznała stłuczenia biodra i kontuzji kolana.

- Po konsultacji ortopedycznej i wykonaniu zdjęć USG w szpitalu w Poznaniu u profesora Jacka Kruczyńskiego opiekującym się naszym zespołem konieczna okazała się artroskopia kolana - mówił Waldemar Sagan, prezes klubu. - Na razie trudno wyrokować jak długo potrwa przerwa, ale na pewno kilka miesięcy. Trener Adam Grabowski już szuka zmienniczki i kapitana zespołu. Spotkałem się z drużyną i przekazałem swoje wsparcie.

To cios dla Pałacu i Zuzanny, która w zeszłym sezonie także wiele nie grała z powodu kontuzji barku.

Najbliższym rywalem Pałacu w 18. kolejce Orlen Ligi będzie Legionovia Legionowo - mecz w sobotę o godz. 19.00. Wydawało się, że po serii spotkań z rywalami, którzy walczyć będą o medale podopieczne Adama Grabowskiego mają szansę na pierwsze zwycięstwo. Jednak w sytuacji, gdy naszą liderkę zastąpi jeszcze mniej doświadczona zawodniczka szanse na wygraną w tym sezonie zmalały praktycznie do zera.