Falujące zwycięstwo siatkarek Pałacu[ZDJĘCIA]

DK, SK ZDJĘCIA DARIUSZ BLOCH
Tak cieszyły się bydgoszczanki z drugiego zwycięstwa w Orlen Lidze
Tak cieszyły się bydgoszczanki z drugiego zwycięstwa w Orlen Lidze Dariusz Bloch
W pierwszym meczu o ustalenie kolejności 9-12 Pałac pokonał KSZO Ostrowiec 3:0. To duża niespodzianka, bo w tym sezonie już trzykrotnie rywalki wygrały z Pałacem.

Trener Dariusz Parkitny przywiózł do Bydgoszczy tylko dziewięć siatkarek. W składzie KSZO Ostrowiec SA zabrakło przede wszystkim Kamili Ganszczyk. Jedna z najbardziej wyróżniających się siatkarek beniaminka doznała kontuzji.
Dodatkowo atakująca Ralitsa Vasileva rozwiązała kontrakt, a libero Małgorzata Ścibisz spodziewa się dziecka.
- Są jeszcze inne problemy, o których kapitan zespołu Joanna Kuligowska nie chciała mówić. Nam udało się ustalić, że są to zaległości finansowe.
W dwóch pierwszych setach, a przynajmniej w wielu ich fragmentach, można było nie poznać siatkarek Pałacu. To był inny zespół niż ten z sezonu zasadniczego, walczący o każdą piłkę w obronie, dobrze przyjmujący zagrywkę rywalek, mocno atakujący i stawiający szczelny blok. W trzeciej partii przewaga gospodyń nie podlegała dyskusji
- W trakcie tej dwutygodniowej przerwy dużo pracowaliśmy nad zgraniem bloku z obroną - wyjaśniał trener Adam Grabowski. - Widać poprawę w tym elemencie, bo dużo piłek wpadało nam w ręce. Będziemy nad tym jeszcze pracować, by to udoskonalić, bo mecz nam trochę falował.
Drugie spotkanie odbędzie się w niedzielę w Ostrowcu Św. By zwyciężyć w rywalizacji pałacankom potrzebne są dwa wygrane sety.
W drugiej parze o miejsca 9-12 PGNiG Nafta Piła pokonała Developres SkyRes Rzeszów 3:2 (-17, 22, -19, 22, 9).
Wyniki meczów o miejsca 1-8: Tauron Dąbrowa Górnicza - Muszynianka 3:0 (23, 16, 19), Budowlani Łódź - Atom Trefl Sopot 1:3 (-17, 22, -20, -25), Legionovia - Chemik Police 0:3 (-15, -20, -19); mecz Bielsko-Biała - Impel Wrocław w sobotę.
Pałac - KSZO 3:0
Sety: 25:22, 29:27, 25:17).
Pałac: Biedziak 2 pkt., Dybek 10, Skorupa 14, Polak 13, Twardowska 7, Misiuna 14, P. Nowakowska (libero) oraz Pieczka 3, Fojucik 1, Bałdyga, Śmieszek. Punkty: atak - 44, serwis - 8, blok - 12, po błędach rywalek - 15.
KSZO: Wójcik, Kuligowska 16, Grzelak 6, Brojek 12, Stefańska 5, Godfrey 5, D. Nowakowska (libero) oraz Tobiasz 3. Punkty: atak - 36, serwis - 3, blok - 8, po błędach rywalek - 19.Zobacz galerię: Pałac Bydgoszcz – KSZO Ostrowiec 3:0