Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koszykarki Artego są już w półfinale Tauron Basket Ligi Kobiet

Krzysztof Wypijewski
Trener Tomasz Herkt znów doprowadził nasz zespół do półfinałów
W drugim ćwierćfinałowym meczu bydgoszczanki pokonały - tym razem na wyjeździe - MKK Siedlce.

Zwycięstwo jednak tym razem nie przyszło podopiecznym Tomasza Herkta tak łatwo. Męczyły się niemal przez całe dwie kwarty. W 18 minucie było nawet 38:32 dla gospodyń. Końcówka tej części była jednak piorunująca w wykonaniu zawodniczek gości (wygrały ją 13:4). W drugiej połowie bydgoszczanki kontrolowały już przebieg wydarzeń. Teraz czekają już na rywala w półfinale. Będzie nim zwycięzca rywalizacji Energi Toruń z ROW-em Rybnik. Po pierwszym meczu torunianki prowadzą 1:0, drugie spotkanie we wtorek w Rybniku.
MKK Siedlce - Artego Bydgoszcz 71:82 (21:21, 21:24, 14:20, 15:17). Najwięcej punktów dla Artego: D. Morris 29, A. Carter 17, E. Mowlik 12.
Więcej - w poniedziałkowym, "papierowym" Expressie.