1:1 z Irlandią. Wygraną straciliśmy w doliczonym czasie...

Piotr Bednarczyk
Z lewej Sławomir Peszko, w walce z Jonathanem Waltersem
Z lewej Sławomir Peszko, w walce z Jonathanem Waltersem AIP
W Dublinie w eliminacjach Euro 2016 Polacy zremisowali 1:1 z Irlandią. Mieli wielką szansę na zwycięstwo, bo do 90. minuty prowadzili...

W pierwszej połowie bramkarze nie mieli wiele pracy. Gra była wyrównana. W naszym zespole niewidoczni byli Jodłowiec i Milik. Wreszcie w 26. minucie świetnie zachował się na prawej stronie pola karnego Peszko. Strzelił z ostrego kąta w długi róg i Coleman okazał się bezradny. Wynik 1:0 dla Polaków utrzymał się do przerwy.

W drugiej połowie od początku lepiej spisywali się Irlandczycy. Dwukrotnie przed stratą gola Polaków ratował słupek. Glik i Milik potrzebowali pomocy medycznej, wydawało się, że odnieśli kontuzje, ale wrócili na boisko. Irlandczycy "gnietli" Polaków, ale nie potrafili wypracować sobie dobrych sytuacji strzeleckich. Polacy z kolei praktycznie nie zaangażowali bramkarza gospodarzy. W 90. minucie znakomicie interweniował Fabiański po wrzutce z rzutu wolnego, sprokurowanego przez "nie błyszczącego" Jodłowca. Piłka wypadła na rzut rożny. Niestety, po nim padło wyrównanie, bo pogubiła się obrona. W dodatkowym czasie gry na 1:1 strzelił Long. Polacy rzucili się na bramkę Irlandczyków, ale mimo doliczonych aż 5 minut nie starczyło im czasu na zdobycie zwycięskiej bramki.
Polska utrzymała pierwsze miejsce w tabeli grupy D, ale wyprzedza już Niemców i Szkotów zaledwie o jeden punkt.

Irlandia - Polska 1:1 (0:1). 0:1 Sławomir Peszko (26), 1:1 Shane Long (90+1)
Irlandia: Shay Given - Seamus Coleman, Robbie Brady, John O'Shea, Marc Wilson - Wesley Hoolahan (83, Shane Long), James McCarthy, Glenn Whelan, Aiden McGeady (68, James Mc Clean) - Robbie Keane, Jonathan Walters
Polska: Łukasz Fabiański - Paweł Olkowski, Łukasz Szukała, Kamil Glik, Jakub Wawrzyniak - Sławomir Peszko (87, Michał Kucharczyk), Grzegorz Krychowiak, Tomasz Jodłowiec, Maciej Rybus - Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik (83, Sebastian Mila)
Żółte kartki: Hoolahan, O'Shea, Coleman, Wilson, McCarthy; Glik, Szukała, Peszko

W dwóch innych meczach grupy D Gruzja przegrała u siebie z Niemcami 0:2, a Szkocja pokonała Gibraltar 6:1.