Siatkarki Pałacu zagrają z Budowlanymi o miejsca 5-12

Sławomir Kabat
Zagrywki Patrycji Polak (na zdjęciu w ataku) pomogły Pałacowi w zwycięstwie w I secie Tomasz Czachorowski
Siatkarki Pałacu po porażce z Developresem Rzeszów z 10. miejsca przystępują do rywalizacji play off o miejsca 5-12. Następnym rywalem podopiecznych Adama Grabowskiego będą Budowlani Łódź. Pierwszy mecz 15 kwietnia w „Łuczniczce”, rewanż na wyjeździe 19 kwietnia.

Po porażce na własnym parkiecie w sobotę 0:3 tylko zwycięstwo 3:0 lub 3:1 w Rzeszowie i wygrana w złotym secie dawały bydgoszczankom na wygranie rywalizacji z Developresem. Bydgoszczanki zagrały ambitnie i walecznie, ale uległy rywalkom 1:3. W meczu o miejsca 5-12 nasz zespół zagra z Budowlanymi Łódź, a Developres z Legionovią Legionowo.
Developres Rzeszów – Pałac Bydgoszcz 3:1(21:25, 25:22, 25:22, 31:29)
Developres: D. Nowakowska, Głaz, Szeremeta, Mucha, Budzoń, Hawryła, Borek (libero) oraz Śliwińska, K. Filipowicz, Kazała, P. Filipowicz
Pałac: Polak, Biedziak, Misiuna, Twardowska, Dybek, Skorupa, P. Nowakowska (libero) oraz Korabiec (libero), Fojucik, Bałdyga, Pieczka
MVP: Magdalena Hawryła
Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw): 2:0 dla Developresu SkyRes Rzeszów.
Więcej informacji w papierowym wydaniu "Expressu"