Transfer Bydgoszcz kończy dziś sezon meczem o 5. miejsce z ZAKSĄ

Marcin Karpiński, kris
Transfer Bydgoszcz-Cuprum LubinTransfer Bydgoszcz-Cuprum Lubin
Transfer Bydgoszcz-Cuprum LubinTransfer Bydgoszcz-Cuprum Lubin Jarosław Pruss
Bydgoszczanie będą chcieli doprowadzić do tzw. złotego seta. Pierwszy mecz przegrali bowiem u siebie 1:3. Początek o godz. 18.00 w hali Łuczniczka.

Nawet jeżeli bydgoszczanie wygrają 3:0, o zajęciu 5. miejsca będzie decydowała dodatkowa partia.

- ZAKSA Kędzierzyn nie jest dla nas wygodnym przeciwnikiem - przyznaje II trener Transferu Marian Kardas. - Na pewno musimy poprawić zagrywkę i przyjęcie. Jeśli to będzie funkcjonować, mamy szansę na zwycięstwo. Piąte miejsce na koniec sezonu, to byłby wynik na miarę naszych możliwości. Drużyny, które weszły do czwórki po prostu były od nas lepsze.

W tym tygodniu bydgoszczanie nie mogli trenować w „Łuczniczce” ze względu na targi i przygotowywali się do walki na Chemiku.

Dodajmy, że zespół Transferu po raz ostatni przystąpi do rywalizacji pod wodzą Vitala Heynena. Po sezonie
zmieni go Piotr Makowski.

Z regulaminu. Za wygranie meczu 3:0 lub 3:1 drużyny otrzymują 3 punkty meczowe, za wygranie meczu 3:2 - zwycięzca 2 pkt, a przegrany 1 pkt. Gdy stan rywalizacji po dwóch meczach będzie remisowy (1-1), o zwycięstwie w dwumeczu decyduje większa liczba punktów meczowych. Przy równej liczbie zostanie rozegrany „złoty set” - do 15 pkt.