Artego prowadzi w finale mistrzostw Polski!

Krzysztof Wypijewski
Energa Toruń - Artego BydgoszczEnerga Toruń - Artego Bydgoszcz
Energa Toruń - Artego BydgoszczEnerga Toruń - Artego Bydgoszcz Sławomir Kowalski
W pierwszym finałowym meczu Tauron Basket Ligi Kobiet Artego Bydgoszcz pokonało w Krakowie Wisłę Can-Pack 66:64.

Bydgoszczanki zagrały bardzo dobrze i zaskoczyły faworyzowane wiślaczki. Przez pierwsze dwie kwarty utrzymywały dystans do gospodyń, by zaatakować w trzeciej części. W 25 min. wyszły na prowadzenie 44:42, a trzy minuty później było już 50:44 dla Artego. Przed ostatnią kwartą nasze zawodniczki prowadziły zaś 52:46. Niestety, coś zacięło się w zespole przy stanie 58:50. Krakowianki zdobyły osiem punktów z rzędu i doprowadziły do wyrównania. A w 37 min. wyszły na prowadzenie 62:60. Przy stanie 64:61 Katarzyna Krężel na 45 sekund przed końcem wykorzystała wszystkie trzy rzuty osobiste, a trzy punkty dorzuciła na 8 sekund przed końcem Noel Kuin! Zszokowane wiślaczki nie były w stanie odpowiedzieć skutecznie na taki atak.

Wisła Can Pack Kraków - Artego Bydgoszcz 64:66 (19:14, 19:21, 8:17, 18:14). Punkty: Wisła - C. Vandersloot 17, J. Lavender 17, A. Quigley 16, J. Żurowska-Cegielska 6, M. Ziętara 3, F. Abdi 2, A. Skobel 2, G. Petronyte 1, Artego - A. Carter 18, D. Morris 14, J. Mc Bride 11, N. Kuin 10, K. Krężel 9, M. Koc 2, A. Bekasiewicz 2.
Drugi mecz finałowy - już w niedzielę, o godz. 15.30 w Krakowie. Przypomnijmy, że w finale gra się do trzech zwycięstw.
Więcej - w poniedziałkowym, papierowym wydaniu naszej gazety.