Wygrana nerwówka z Japończykami

Redakcja
Adam Zakrzewski
Hokeiści reprezentacji Polski pokonali dziś 2:0 Japończyków w drugim meczu mistrzostw świata Dywizji IA w Krakowie. Jutro dzień wolny, a w środę biało-czerwoni zmierzą się z Ukrainą.

Pierwszą odsłonę dzisiejszej potyczki z Japończykami Polacy rozpoczęli podobnie jak w starciu z Włochami - nieco przestraszeni, cofnięci do defensywie, oddając mało strzałów na bramkę rywali. Dopiero po kilku minutach, po kilku mocniejszych starciach pod bandami i składnych akcjach w ataku, odzyskali wiarę i toczyli wyrównany bój z Azjatami. Gole długo jednak nie padały.

Dodać należy, iż między słupkami bramki biało-czerwony stanął tym razem Przemysław Odrobny, gdyż pierwszy z naszych bramkarzy - Rafał Radziszewski - otrzymał karę meczu w niedzielnym starciu z Włochami i w dzisiejszej potyczce musiał pauzować. Zastępujący go gdańszczanin spisywał się jednak świetnie i do ostatniej syreny zachował czyste konto.

Jego koledzy z pola złamali natomiast Azjatów w trzeciej tercji. Gole Tomasza Malasińskiego w przewadze i Marcina Kolusza dały Polakom pierwsze zwycięstwo w krakowskich mistrzostwach.

Polska - Japonia 2:0 (0:0, 0:0, 2:0).
1:0 T. Malasiński - K. Zapała, M. Kolusz (42.42),
2:0 M. Kolusz - M. Rompkowski, K. Kalinowski (50.32)

W innych poniedziałkowych meczach: Kazachstan - Węgry 5:0, Włochy - Ukraina 2:1 po dogr.