Utrzymanie zapewnione, teraz Polacy grają o awans!

Redakcja
Adam Bagiński (z krążkiem) zdobył pierwszą z trzech bramek dla Polski w dzisiejszym meczu przeciwko Ukrainie Sławomir Kowalski
Hokejowa reprezentacja Polski ograła dziś 3:2 Ukrainę w trzecim swoim meczu podczas mistrzostw świata Dywizji IA i zapewniła sobie utrzymanie na zapleczu Elity. Co ciekawe, biało-czerwoni wciąż mają szansę na awans do grona najlepszych drużyn globu.

Na początku trzeciej tercji dzisiejszej potyczki z Ukraińcami zespół Jacka Płachty prowadził 2:0, lecz kilka chwil później - po pięciu minutach gry - rezultat był już remisowy. Decydującego o zwycięstwie gola dla gospodarzy mistrzostw, w 54. min., zdobył Mateusz Rompkowski, drugi raz w tym meczu kończąc trafieniem okres gry w przewadze biało-czerwonych.

Dodajmy, iż nasza drużyna plasuje się obecnie na drugim miejscu w tabeli - za niepokonanymi dotąd Kazachami - i wciąż ma realne szanse na awans do Elity. Decydujący okazać się może sobotni mecz, kończący mistrzostwa, przeciwko Węgrom. Wcześniej, już jutro o godz. 20, Polacy zmierzą się ze wspomnianymi Kazachami.

Polska - Ukraina 3:2 (0:0, 1:0, 2:2).
1:0 A. Bagiński - G. Pasiut (33.13, w osłabieniu),
2:0 M. Rompkowski - M. Bryk, M. Kolusz (40.34, w przewadze),
2:1 W. Gawrik - E. Zacharczenko (41.46),
2:2 W. Lialka (44.52),
3:2 M. Rompkowski - K. Zapała, M. Kolusz (53.44, w przew.)

W innych dzisiejszych meczach: Kazachstan - Japonia 7:2, Włochy - Węgry 1:4