Polacy postraszyli faworytów

Redakcja
Ostatni mecz mistrzowskiego turnieju w Krakowie zadecyduje o tym, czy Polacy uzyskają awans do światowej Elity! Sławomir Kowalski
Hokejowa reprezentacja Polski przegrała 2:3 dzisiejsze spotkanie z Kazachstanem, spadkowiczem z Elity, podczas mistrzostw świata Dywizji IA w Krakowie. W sobotę zagra mecz o awans do grona najlepszych ekip globu!

W dzisiejszym starciu z faworytami krakowskiego turnieju biało-czerwoni skutecznie bronili się przez połowę meczu. Kazachowie objęli jednak prowadzenie w 30. min., wykorzystując trzeci okres gry w osłabieniu. Rafał Radziszewski, który wrócił między słupki polskiej bramki, nie potrafił wówczas zatrzymać atomowego strzału Romana Sawczenki z niebieskiej linii.

Niedługo później chwilę radości przeżyli kibice gospodarzy, gdyż gola dającego wyrównanie, w okresie gry w podwójnej przewadze, zdobył Bartłomiej Pociecha.

W trzeciej tercji emocjonującego i wyrównanego meczu raz jeszcze był remis, gdyż na trafienie Romana Starczenki świetną indywidualną akcją odpowiedział Marcin Kolusz.

Na trzeciego gola Kazachów (drugie trafienie Starczenki), na pięć minut przed końcem meczu, biało-czerwoni nie zdążyli już odpowiedzieć i z faworytami turnieju przegrali ostatecznie 2:3.

Kazachstan - Polska 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
1:0 R. Sawczenko - K. Dallman, W. Krasnosłobodcew (29.34),
1:1 B. Pociecha - S. Kowalówka, A. Chmielewski (35.33, w podwójnej przewadze),
2:1 R. Starczenko - K. Rudienko (36.56)
2:2 M. Kolusz - M. Bryk, M. Rompkowski (48.20)
3:2 R. Starczenko - K. Sawienkow (55.26)

Dodajmy, iż przed ostatnimi meczami, które odbędą się w sobotę, zapewniony awans mają Kazachowie. O drugie miejsce, również pozwalające za rok grać w Elicie, w bezpośrednim meczu walczyć będą Węgrzy i Polacy. Co ciekawe, porażka w dzisiejszej potyczce z Japończykami przekreśliła szanse awansu Włochom.

6. Ukraina - 4, 1, 7:14

Oto pary ostatnich meczów, które odbędą się w sobotę: Japonia - Ukraina (godz. 13), Włochy - Kazachstan (16.30), Węgry - Polska (20)