Zawisza z punktem na inaugurację. Obroniony rzut karny, poprzeczki, słupek [RELACJA]

Redakcja
Zawisza Bydgoszcz - Olimpia GrudziądzZawisza Bydgoszcz - Olimpia Grudziądz
Zawisza Bydgoszcz - Olimpia GrudziądzZawisza Bydgoszcz - Olimpia Grudziądz Tomasz Czachorowski
Bydgoscy piłkarze zremisowali na wyjeździe z Arką Gdynia 1:1 w meczu 1. kolejki I ligi.

Arka wyszła na prowadzenie w 27. minucie. Piłkę z rzutu wolnego dośrodkowywał w pole karne Marcin Warcholak, akcję wślizgiem wykończył Rafał Siemaszko.

W 39. minucie powinno być 2:0, ale strzał z rzutu karnego Marcusa Viniciusa da Silvy obronił Łukasz Sapela.

Zawisza też miał swoje okazje w tej części spotkania, ale brakowało szczęścia. W 18. minucie obrońca Arki wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Piotra Stawarczyka, z kolei w 42. minucie piłka uderzona głową przez Krzysztofa Nykiela zatrzymała się na poprzeczce.

Wyrównanie padło chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy. W 48. minucie kapitalnym strzałem z 15 metrów w tzw. długi róg popisał się kapitan Kamil Drygas.

3 minuty później sam na sam z Sapelą znalazł się Paweł Abbott, ale jego strzał odbił bramkarz niebiesko-czarnych.

W 73. minucie Drygas oddał kolejny silny strzał z dystansu, ale piłka odbiła się od wewnętrznej części słupka i wyszła w pole.

W 82. minucie Patrik Lomski z Arki trafił w poprzeczkę.

Kolejny mecz Zawisza rozegra w sobotę, 8 sierpnia. O godz. 18.00 początek starcia z MKS Kluczbork, który na inaugurację przegrał u siebie z Chrobrym Głogów 0:2.

Arka – Zawisza 1:1 (1:0)