GKS Bełchatów - Zawisza 2:1, czyli kara za minimalizm

Marek Fabiszewski
O piłkę z bełchatowianami walczą kapitan Kamil Drygas (z lewej) i Damian Ciechanowski.    FOT. DARIUSZ ŚMIGIELSKI
O piłkę z bełchatowianami walczą kapitan Kamil Drygas (z lewej) i Damian Ciechanowski. FOT. DARIUSZ ŚMIGIELSKI
W meczu 5. kolejki I ligi piłkarz Zawiszy grali na boisku drugiego spadkowicza, GKS-u Bełchatów. Niestety, po trzech wygranych z poprzedniego sezonu w ekstraklasie (2:1 i dwukrotnie 4:1), tym razem porażka 1:2.

Podopieczni Mariusza Rumaka prowadzili już od 6 minuty po golu strzelonym głową przez Szymona Lewickiego. I to ich zadowoliło na tyle, że w drugiej połowie pilnowali tylko wyniku. To się musiało zemścić.

Bełchatowianie grali do końca, a gole strzelili w samej końcówce: Paweł Zięba (82) i Hieronim Gierszewski (86).

Zawisza przegrał przez minimalizm, a młodym piłkarzom z Bełchatowa należą się słowa uznania za walkę i wiarę.

GKS Bełchatów - Zawisza Bydgoszcz 2:1 (0:1).

Bramki: 0:1 Szymon Lewicki (6-głową), 1:1 Paweł Zięba (82), 2:1 Hieronim Gierszewski (86).

Bełchatów: Maciej Krakowiak - Piotr Witasik, Seweryn Michalski, Vaclav Cverna, Lukas Kubań - Łukasz Wroński, Patryk Rachwał, Marcin Flis (66 Jakub Serafin), Hieronim Gierszewski, Bartłomiej Bartosiak (74 Dawid Flaszka) - Szymon Stanisławski (62 Paweł Zięba).