Czwarte zwycięstwo Chemika i Unii Solec. Wysoka wygrana Polonii

Marcin Karpiński
Zawisza II Bydgoszcz przegrał z Unią/Drobex Solec Kujawski 2:4
Zawisza II Bydgoszcz przegrał z Unią/Drobex Solec Kujawski 2:4 Tomasz Czachorowski
Ciekawie w niższych ligach. Beniaminek IV ligi bydgoski Chemik odniósł kolejny triumf - 3:2 na wyjeździe w Aleksandrowie. Zawisza II Bydgoszcz przegrał 2:4 z Unią /Drobex Solec Kuj. Dla gości to również było czwarte zwycięstwo.

Spotkania rozegrane w miniony weekend miały bardzo ciekawy przebieg. Orlęta Aleksandrów Kujawski chciały zatrzymać rozpędzonego Chemika. Bydgoszczanie pokazali jednak, że walczy się do końca. Prowadzili 2:0, Orlęta doprowadziły do remisu, ale w 90 minucie Adam Kardasz zdobył swoją siódmą bramkę w tym sezonie, głową po dośrodkowaniu Pawła Olszewskiego i komplet "oczek" pojechał na Glinki.

Na Sielskiej rezerwy Zawiszy szybko straciły bramkę w meczu z Unią/Drobex Solec Kujawski, bo już w trzeciej minucie (gospodarze sygnalizowali, że Dawid Janicki był na pozycji spalonej). Ale bardzo szybko zdążyli się zrewanżować. W 8 minucie Michał Cywiński pięknie uderzył z 18 metrów. A chwilę potem Arkadiusz Gajewski trafił do siatki po dobitce i to gospodarze wyszli na prowadzenie.

W drugiej połowie było dużo walki w środku pola, ale także sporo strat. Szansę na kolejną bramkę miał Kacper Mrozik, lecz bramkarz Unii/Drobex Filip Skory obronił. Tymczasem goście za sprawą Sebastiana Packa strzelili w odstępie czterech minut dwa gole. Zawisza II liczył jeszcze na remis, jednak ostatnie trafienie zadali unici - w 90 minucie do pustej bramki trafił Wiktor Osiński.

W V lidze Polonia Bydgoszcz wygrała na wyjeździe z Iskrą Ciechocin 5:0. Pierwszy gol padł w 38 minucie. Po faulu na Przemysławie Januszewskim bramkę z rzutu karnego zdobył Robert Sawicki. Niemal kwadrans po przerwie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, na 2:0 podwyższył Michał Stolarski. Kolejne gole były udziałem Tomasza Laskowskiego, Sawickiego (karny, po faulu na Jakubie Koźbiale) i Koźbiała już w doliczonym czasie gry.

- Nie wpadamy w hurraoptymizm. Czeka nas jeszcze dużo pracy - ocenia trener Polonii Włodzimierz Korecki.

Na trzy punkty liczył Gryf Sicienko w starciu z Drwęca Golub-Dobrzyń. Strzelanina zaczęła się już w 3 minucie po bramce gości. Wyrównanie padło w 7 minucie. Po 34 minutach było 2:1 dla Gryfa, lecz Drwęca (w jej barwach grają m.in. Paweł Kanik i Rafał Piętka) po przerwie była skuteczniejsza i wygrała 3:2.

Tymczasem w A klasie trzecie zwycięstwo na swoim koncie zanotował BKS Bydgoszcz. Tym razem pokonał 11:0 Tartaka Wudzyn. Bramki zdobyli: Maciej Sieradzki 4, Rafał Kostkowski 3, Maciej Góralski 2 oraz Kamil Muszyński i Adrian Nalaskowski po 1.