Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pięć goli w derbach w Grudziądzu, ale to Zawisza wygrał 3:2 i znowu został liderem I ligi!

Marek Fabiszewski
Zawiszan do wygranej w Grudziądzu poprowadził kapitan Kamil Drygas (z lewej), który trafił do siatki głową w 77 minucie na 2:1.  Fot. Piotr Bilski
Zawiszan do wygranej w Grudziądzu poprowadził kapitan Kamil Drygas (z lewej), który trafił do siatki głową w 77 minucie na 2:1. Fot. Piotr Bilski
Po ponad dwóch latach piłkarze Zawiszy i Olimpii znowu zagrali w I lidze. Bydgoski zespół po golach Szymona Lewickiego, Kamila Drygasa i Miki wraca do Bydgoszczy z trzema punktami. Zawisza znowu liderem!

Dla obu drużyn wczorajszy mecz był dobrą okazją do przełamania się po nieciekawych seriach (Olimpia: przegrana, remis, przegrana; Zawisza: przegrana, remis). Ponadto dla Artura Skowronka był to debiut na ławce grudziądzkiego zespołu. Trenerem Olimpii został zaledwie dwa dni przed derbowym meczem.

A ten rozpoczął się idealnie dla gospodarzy. W 14 min po dośrodkowaniu Patryka Skóreckiego piłkę w okienku bramki Łukasza Sapeli precyzyjnym strzałem głową z 10 metrów umieścił Kamil Kurowski.

21 minut później Zawisza wyrównał. Tomasz Wełnicki posłał piłkę przed siebie, bez konkretnego adresata. Michał Łabędzki niefortunnie wybił piłkę pod nogi Szymona Lewickiego, który strzałem sprzed pola karnego tuż przy słupku pokonał Bartosza Fabiniaka. To już 7. gol napastnika Zawiszy, a piąty w I lidze.

Po przerwie długo nie było sytuacji bramkowych. Dopiero w 70 min Michal Piter-Bućko będąc dwa metry przy słupku nie trafił do bramki po strzale głową.

Za to w 77 min było już 2:1 dla Zawiszy, gdy podanie Krzysztofa Nykiela zamienił na gola strzałem głową kapitan Kamil Drygas.

Niedługo potem kibice obejrzeli kolejne dwie bramki. W 80 min Zawisza wyszedł na prowadzenie 3:1 po trafieniu Miki z rzutu wolnego (faulowany był Drygas), zaś dwie minuty później Olimpia złapała „kontakt” po celnym rzucie karnym Marcina Kaczmarka (sędzia podyktował go za zagranie ręką).

Olimpia - Zawisza 2:3 (1:1).

Bramki:
1:0 Kamil Kurowski (14-głową), 1:1 Szymon Lewicki (35), 1:2 Kamil Drygas (77-głową), 1:3 Mica (80-wolny), 2:3 Marcin Kaczmarek (82-karny).

Sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).

Olimpia Grudziądz: Fabiniak - Woźniak, Piter-Bućko, Łabędzki (żk16), Kowalczyk - Reiman, Smoliński (82 Pawela), Kurowski (73 Kasperkiewicz żk79), Kaczmarek, Skórecki - Cieśliński (żk37, 61 Djousse).

Zawisza Bydgoszcz: Sapela - Nykiel (żk75), Nawotczyński, Wełnicki (żk87), Igumanović (żk42) - Kona (i89), Drygas (żk81) - Smektała (46 Kamiński), Panajotow, Łukowski (68 Mica) - Lewicki (90+1 Gajewski).

Pozostałe mecze 7. kolejki

Sobota: Bełchatów - Katowice (15.00; Polsat Sport), Kluczbork - Wigry (17.00), Sandecja - Wisła (18.00), Bytovia - Dolcan (18.00), Stomil - Chojniczanka (19.45);

niedziela: Rozwój - Chrobry (15.00, Polsat Sport); Pogoń - Arka (17.00);

Mecz przełożony: Miedź - Zagłębie przełożony na 29 września (18.30).

W kolejnym meczu (12 września, sobota, 17.00) Zawisza podejmować będzie beniaminka Rozwój Katowice (wczoraj trenera Marka Motykę zastąpił Mirosław Smyła).