Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nakręceni na sukcesy z królową sportu

Redakcja
Podczas spotkania wręczono wiele wyróżnień m.in. marszałka województwa dla działaczy K-PZLA - od lewej: Radosław Formuszewicz, Wiesław Czapiewski, Jan Kensik, Stanisław Olczyk, Krzysztof Wolsztyński, Marcin Drogorób, z-ca dyrektora Dep. Promocji, Sportu
Podczas spotkania wręczono wiele wyróżnień m.in. marszałka województwa dla działaczy K-PZLA - od lewej: Radosław Formuszewicz, Wiesław Czapiewski, Jan Kensik, Stanisław Olczyk, Krzysztof Wolsztyński, Marcin Drogorób, z-ca dyrektora Dep. Promocji, Sportu Filip Kowalkowski
- Edmund Milecki, którego pożegnaliśmy w tym roku wyznaczył nam drogę, Krzysztof Wolsztyński wprowadził na autostradę - mówił Sebastian Chmara.

W gościnnych progach Hotelu City odbyły się obchody 90-lecia Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki. Okręgowy związek został założony 6 kwietnia 1925 roku. W trakcie swojego istnienia zmieniał nazwy w zależności od podziału terytorialnego kraju. Ostatnie kadencje to lata rozkwitu, które trafnie podsumował obecny na spotkaniu wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i prezes najlepszego klubu w regionie Zawiszy Sebastian Chmara.
- Zmarły w sierpniu poprzedni prezes okręgu Edmund Milecki wyznaczył nam drogę - mówił Sebastian Chmara. - Krzysztof Wolsztyński wprowadził na na autostradę. Jesteśmy najsilniejszym okręgiem w Polsce i nikt nie ma wątpliwości gdzie jest stolica królowej sportu. Świadczą o tym imprezy od najmniejszych dla młodzików po mistrzostwa świata, medaliści mistrzostw świata i Europy, którzy trenują w naszych klubach oraz imprezy rekreacyjne promujące zdrowy styl życia przez bieganie. Dodatkowo region jest głównym ośrodkiem programu realizowanego wspólnie z Ministerstwem Sportu pn. Lekkoatletyka dla każdego dla uczniów szkół klas 1-3, 4-6 i gimnazjów.
Podsumowanie ostatniego pięciolecia 2011-2015 dokonał prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej, Krzysztof Wolsztyński.
- Cieszę się wspólnie z państwem z naszych sukcesów - mówił. - Każdy zgromadzony na tej sali: zawodnicy m.in. obecny z nami olimpijczyk Alfons Niklas, trenerzy, działacze, władze samorządowe, sponsorzy i media mają w nim swoją cegiełkę. Ja tylko pełnię rolę koordynatora.
Po tej skromnej wypowiedzi prezesa goście nie szczędzili pochwał dla Krzysztofa Wolsztyńskiego, który gdzie tylko zawita nakręca osoby, firmy i instytucji dla rozwoju lekkiej atletyki. Wśród „uwiedzionych” nie zabrakło naszej firmy „Express Media” wydawcy „Expressu Bydgoskiego”, która otrzymała wyróżnienie za wsparcie medialne, sponsoring i organizację biegów rekreacyjnych m.in. wakacyjnych Biegów po zdrowie w Myślęcinku.

K-PZLA w statystyce: okręg zrzesza 893 zawodników z 23 klubów. Dostatnio na tle innych województw prezentuje się baza obiektów lekkoatletycznych w Kujawsko-Pomorskim - łącznie: 7 – stadionów pełnowymiarowych, 13 – bieżni pełnowymiarowych, 9 – bieżni niepełnowymiarowych, 14 – wyposażonych w urządzenia lekkoatletyczne .
Plany na 2016 rok: m.in.: 2. Mityng Copernicus Cup w hali w Toruniu, halowe mistrzostwa Polski w Toruniu, Europejski Festiwal Lekkoatletyczny w Bydgoszczy, MP w Bydgoszczy.ą

Warto wiedzieć

Rosną szanse Bydgoszczy na MŚ
a Australijskie Perth wycofało swoją kandydaturę do organizacji w roku 2016 lekkoatletycznych mistrzostw świata juniorów.
W wyścigu po mistrzostwa (19-24 lipca 2016) pozostają już tylko dwie kandydatury: Bydgoszcz, która już była organizatorem imprezy w 2008 roku i jest sprawdzonym, renomowanym gospodarzem wielkich zawodów oraz indyjskie New Delhi. Głosowanie Rady IAAF
zaplanowano na 7 stycznia 2016 roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!