Astoria w Artego Arenie pokonała GTK Gliwice

Tadeusz Nadolski
Astoria Bydgoszcz - GTK Gliwicemecz koszykówka pierwsza połowa
Astoria Bydgoszcz - GTK Gliwicemecz koszykówka pierwsza połowa Filip Kowalkowski
W środę w zaległym meczu 21. kolejki I ligi koszykarzy Astoria w Artego Arenie pokonała GTK Gliwice 78:69. Dzięki temu awansowała na 7. miejsce w tabeli.

Drużyna gości przed tym spotkanie z bilansem zaledwie 4-16 zajmowała ostatnie miejsce w ligowej klasyfikacji. I oczywiście jej nie poprawiła. W jej składzie pojawilo się dwóch zawodników z bydgoską przeszłością - Łukasz Paul (14 pkt) i Wojciech Fraś (4).

Skoncentrowani gospodarze dość szybko, bo już w 6 min, wypracowali sobie 10-punktową przewagę (15:5). W pierwszych 20 min ciężar zdobywania punktów wzięli na sobie przede wszystkim Sebastian Laydych (11, w całym meczu 16 pkt, 6/14 z gry) oraz wchodzący z ławki Mikołaj Grod (12 i z takim dorobkiem skończył).

W II kwarcie obrona strefowa gości sprawiła trochę kłopotu podopiecznym Konrada Kaźmierczyka. Na dodatek raz za razem za 3 trafili Marcin Stokłosa i Jakub Załucki i w 16 min zrobiło się zaledwie 34:30. Ale bydgoszczanie cały czas trzymali dystans punktowy do rywali. Dopiero w trzeciej kwarcie na boisku pojawił się nie w pełni jeszcze zdrowy (problemy z barkiem) Hubert Mazur, który mimo tego dał nowy impuls drużynie (w sumie 10 pkt, 4/6 z gry). Zaczął także trafiać Piotr Robak (2 pkt do przerwy, 14 na koniec) i w efekcie w 25 min - także dzięki dobrej obronie - było już 56:40, a tuż przed końcem tej odsłony 72:46. Mecz był już w tej sytuacji właściwie rozstrzygnięty, a gliwiczanie zdołali jedynie zmniejszyć rozmiary porażki.

Kolejny mecz, w ramach 22. kolejki, Astoria rozegra już w sobotę, 6 lutego. Na wyjeździe zmierzy się z Rosą II Radom. Początek o godz. 15.00.ą
Astoria - GTK Gliwice 78:69(24:15, 19:21, 29:10, 6:23)
Astoria: Laydych 16 (1x3), Robak 14, Lewandowski 10 (1), Szyttenholm 7, Barszczyk 6 oraz Grod 12 (3), Mazur 10 (1), Fatz 2, Kutta 1.