Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Miniżużlowcy Polonii też już trenują

Redakcja
Romuald Rydzyński i Szymon Frątczak
Romuald Rydzyński i Szymon Frątczak Filip Kowalkowski
Miniżużlowcy odwiedzają na razie salę gimnastyczną Zawiszy i basen w Solcu Kujawskim. Wkrótce do swojej dyspozycji będą też mieli obiekty UKW.

Tor do miniżużla powstał w Bydgoszczy w 2010 roku. Od tego czasu trener Jacek Woźniak szkoli najmłodszych adeptów speedwaya. Najbardziej wytrwali, np. Patryk Rydlewski, Damian Stalkowski czy Patryk Sitarek, kontynuują przygodę z czarnym sportem na dużym torze.

Od dwóch tygodni trwają przygotowania do kolejnego sezonu. Na razie zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu.

- Spotykamy się w sali gimnastycznej Zawiszy, gdzie treningi prowadzi Romuald Rydzyński oraz na basenie w Solcu Kujawskim - opowiada „Expressowi Bydgoskiemu” Jacek Woźniak. - Od 23 lutego będziemy mogli korzystać także z obiektów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ulicy Sportowej. Do dyspozycji otrzymamy salę i basen. Będzie nam wówczas pomagał specjalista od przygotowania ogólnorozwojowego Wojciech Smuczyński.

W zajęciach uczestniczą: Kacper Łobodziński, Krzysztof Lewandowski (posiadają dokumenty uprawniające do ścigania na miniżużlu), Wiktor Przyjemski, Kuba Michalski (przymierzają się do egzaminu na licencję „MŻ”) oraz Szymon Frątczak. Ten ostatni ma już 14 lat, jeździł kiedyś na popularnej „osiemdziesiątce”, a teraz chce spróbować szczęścia w „dorosłym” żużlu.

Zajęcia mają potrwać do końca marca, potem miniżużlowcy wyjadą na tor.

Bydgoskie Towarzystwo Żużlowe Polonia ogłasza nabór chłopców z dwóch grup wiekowych: 7-9 oraz 10-13 lat. Ci pierwsi będą jeździć na motocyklach z silnikami 50 centymetrów sześciennych, starsi spróbują swoich sił na popularnych „osiemdziesiątkach”.

- Będziemy mieli dwa motocykle dla pierwszej i trzy dla drugiej kategorii. Kask, kombinezon, buty i ochraniacze też się znajdą, tak więc w początkowej fazie treningów rodzice nie będą musieli ponosić żadnych kosztów - dodaje Jacek Woźniak, który czeka pod numerem telefonu 607-447-832.

Dodajmy jeszcze, że zmieniły się władze BTŻ Polonia. Prezesem został Andrzej Tyma z firmy Atelbud, z kolei wiceprezesami są Piotr Graban i Robert Smalcerz.

BTŻ jest organizacją pożytku publicznego. Rozliczając się z fiskusem za 2015 rok możemy więc przekazać 1 procent swojego podatku. W rozliczeniu PIT wystarczy wpisać numer KRS 0000177040.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!