Trener Łuczniczki przyznał się do błędu... Chwała mu [ZDJĘCIA]

Zdjęcia Dariusz Bloch
Łuczniczka Bydgoszcz - Indykpol AZS Olsztyn 3:1Łuczniczka Bydgoszcz - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 Dariusz Bloch
Bydgoscy siatkarze pokonali we własnej hali BBTS Bielsko 3:1 w kolejnym meczu PlusLigi.

Bydgoszczanie kontrolowali wydarzenia na parkiecie w I, II i IV secie. Powinni wygrać w trzech setach, ale..

W trzeciej odsłonie, przy stanie 4:2 dla bielszczan, trener Piotr Makowski zdjął z boiska Kevina Klinkenberga, a jego miejsce zajął drugi rozgrywający Nikodem Wolański. W konsekwencji nasz zespół długo grał z 2 rozgrywającymi na boisku (był też Murilo Radke). Trener po czasie "wyprostował" ustawienie, ale seta nie udało się wygrać.

Po meczu trener Piotr Makowski przyznał się do błędu. Chwała mu za to, bo inni trenerzy powiedzieliby, że "to było celowe działanie"...

Murilo Radke, który z konieczności zagrał jako rozgrywający i przyjmujący, otrzymał zasłużenie statuetkę dla MVP spotkania.

Łuczniczka Bydgoszcz - BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:23, 25:20, 20:25, 25:19)