BKS Bydgoszcz sieje postrach wśród najlepszych

Redakcja
Niby w II lidze grają amatorzy, ale walka toczy się na całego
Niby w II lidze grają amatorzy, ale walka toczy się na całego Sławomir Kowalski
Grała grupa północna II ligi hokeja na lodzie. Bydgoszczanie ograli dotychczasowego lidera 7:3. Bohaterem starcia z ŁKH Łódź był nasz bramkarz Igor Tomczyk.

W końcówce sezonu zasadniczego nasza drużyna staje się postrachem faworytów. W poprzedniej kolejce BKS ograł na „Tor-Torze” (tam występuje w roli gospodarza) wicelidera Mad Dogs Sopot; teraz odprawił z kwitkiem dotychczasowego lidera - ŁKH Łódź.

Mecz nasi rozpoczęli bardzo dobrze i już w 4. minucie gry Artur Bielicki otworzył wynik spotkania. Strata bramki podrażniła gości, którzy przejęli inicjatywę i raz za razem atakowali bramkę Igora Tomczyka. Bramkarz był jednak w doskonałej formie i do końca pierwszej tercji nie dał się pokonać.

W drugiej części bydgoszczanie szybko podwyższyli prowadzenie po bramkach Michała Sochackiego i Szymona Kilińskiego, a następnie świetnie dysponowany Tomczyk obronił rzut karny wykonywany przez Marka Iwańskiego. Łodzianom udało się zdobyć pierwszą bramkę dopiero w 31. minucie gry. Ostatnie słowo w tej tercji należało jednak do BKS, a konkretnie do Ireneusza Małachowskiego, który trafił na 4:1.

Ostatnie 20 minut ponowie lepiej zaczęli bydgoszczanie, którzy już po 30 sekundach strzelili gola na 5:1. Następnie doszło do wymiany ciosów, podczas której oba zespoły zdobyły dwie bramki i mecz zakończył się zwycięstwem BKS 7:3.

Po zwycięstwie z łodzianami, nasza ekipa zajmuje czwarte miejsce w tabeli i ma realną szansę na awans do fazy play-off. Za niespełna dwa tygodnie (28 lutego) bydgoscy hokeiści podejmą w Toruniu Warsaw Capitals, a 13 marca zagrają na wyjeździe z Oliwa Hockey Team.

BKS Bydgoszcz - ŁKH Łódź 7:3 (1:0, 3:1, 3:2)

Gole dla nas: Artur Bielicki 4’, Michał Sochacki 27’, Szymon Kiliński 28’, Ireneusz Małachowski 36’, Mateusz Barański 41’, Jakub Puchalski 48’ i 60’.

BKS: Tomczyk - Kiliński, Bielicki, Barański, Sochacki, Puchalski, Tomczyk, Rzepiński, Matusiak, Zembrzuski, Małachowski, Szurgot, Iwanow, Woźniak, Pronobis, Niedzielski, Kowalski, Mistera, Lietz, Jurski.