Redakcja
Eryk Apresyan
Eryk Apresyan Dariusz Bloch
Na ringu BKS Hetman odbył się turniej Grand Prix Białegostoku.

94 zawodników i zawodniczek z 21 klubów rywalizowało w nowej hali BKS Hetman Białystok. Walczyli kadeci oraz juniorzy. W tym gronie było pięciu pięściarzy bydgoskiego Zawiszy.

Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze; dość powiedzieć, że aż czterech z nich stanęło na najwyższym stopniu podium.

Złote medale z Podlasia przywieźli: Fabian Braniecki (kadet, kategoria do 50 kilogramów), Arman Debahyan (kadet, kat. 52 kg), Filip Bejna (kadet, kat. 66 kg) oraz Eryk Apresyan (junior, kat. 69 kg).

Dopiero w finale przegrał Gracjan Dewlikamow (kadet, kat. 75 kg).

Tytuł MVP zawodów przyznano Erykowi Apresyanowi z Zawiszy. To kolejne wyróżnienie podopiecznego trenera Pawła Matuszewskiego. Przypomnijmy, że junior Zawiszy zdobył w ubiegłym roku brązowy krążek mistrzostw świata oraz srebro czempionatu Starego Kontynentu.

- W klasyfikacji klubowej zajęliśmy drugie miejsce, Wygrał Hetman Białystok, ale wystawił większą liczbę reprezentantów, walczyły także dziewczęta z Hetmana - mówi „Expressowi Bydgoskiemu” Tadeusz Januszewski, prezes boksu w Zawiszy. - Skuteczność to jednak my mieliśmy lepszą. Każdy nasz pięściarz wrócił z medalem. Pięciu wspaniałych! - zakończył z uśmiechem Tadeusz Januszewski.