Bydgoscy strzelcy na medal, kolarki pojadą do Rio

Marek Fabiszewski
Od lewej: Arkadiusz Gęstwiński - asystent Grzegorza Kłosa (z prawej), Ewa Bosek i Grzegorz Bosek - asystent zawodniczki. Fot. www.luczniczka.org.pl
W Ustce odbyły się mistrzostwa Polski niewidomych i słabowidzących w strzelectwie pneumatycznym w dwóch postawach. Bardzo dobrze spisali się bydgoscy sportowcy, którzy zdobyli pierwsze w historii medale.

Pomorsko-Kujawski Klub Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „Łuczniczka” reprezentowali Ewa Bosek i Grzegorz Kłos.

Bydgoszczanka w finale konkurencji KPN-60 w kategorii T-11 (niewidomi) postawa stojąc zajęła zdobyła srebrny medal. Natomiast w pozycji leżąc zajęła 7. miejsce w finale.

Z kolei bydgoszczanin w finale KPN-60 kategorii T-12 (słabowidzący) w pozycji leżąc sięgnął po brązowy medal. W pozycji stojąc zajął 12. miejsce.

Ewa Bosek i Grzegorz Kłos startowali też w mikście: w pozycji stojąc zajęli 8. miejsce, w pozycji leżąc - 7. miejsce.

- Te medale, ten wynik, to duża zasługa nowego trenera Ireneusza Stachowskiego i Grzegorza Boska, członka zarządu KSN „Łuczniczka” odpowiedzialnego w klubie za sekcję strzelectwa sportowego - podkreśla Krzysztof Badowski, dyrektor i wiceprezes bydgoskiego klubu z siedzibą na Krasińskiego.

Wynik osiągnięty w Ustce w miniony weekend stwarza możliwość wystartowania w MŚ, które odbędą się w Olsztynie. Organizatorem tej imprezy jest Związek Kultury Fizycznej „Olimp” z siedzibą w Warszawie, którego członkiem zarządu jest właśnie Krzysztof Badowski.

Szef KSN „Łuczniczka”, który zasiada w wielu gremiach bydgoskich, wojewódzkich i krajowych, został 5 maja wybrany przewodniczącym Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy prezydencie Bydgoszczy na 4-letnią kadencję. Jego zastępcą został Mirosław Piesak. Z kolei na pełnomocnika prezydenta ds. osób niepełnosprawnych wskazany został Krzysztof Kranz, uprawiający rugby na wózkach.

Do bydgoskiego KSN dotarła też inna ciekawa sportowa informacja. Otóż kolarski duet Iwona Podkościelna i Aleksandra Wnuczek (przewodniczka z Bydgoszczy), mający już kwalifikacje do Rio, po pozytywnej weryfikacji na komisji lekarskiej we Włoszech, dostały zgodę na dalsze starty. I w miniony weekend zajęły 3. miejsce na zawodach Pucharu Świata.