Bracia Zielińscy walczą w piątek o start w Rio [TRANSMISJE]

Redakcja
Tomasz i Adrian Zielińscy walczą o prawo startu na igrzyskach w Rio
Tomasz i Adrian Zielińscy walczą o prawo startu na igrzyskach w Rio Tymon Markowski
Mistrzostwa Polski w Mroczy od piątku do niedzieli będą główną kwalifikacją do reprezentacji na igrzyska w Rio. Transmisje w TVP Sport.

Takich emocji na pomoście dawno już nie było. Na igrzyska Polska wywalczyła 4 kwalifikacje wśród mężczyzn i 1 wśród kobiet. Żaden z zawodników dopóki nie udowodni swojej formy nie może czuć się pewny powołania. Zawisza wystawia aż 15 zawodników, z których ośmiu ma szanse stanąć na podium. Ważniejsze są jednak kwalifikacje, a o tym zadecydują uzyskane wyniki.

Naszymi faworytami na Rio są bracia Zielińscy. Adrian to mistrz olimpijski w wadze 85 kg. Po dyskwalifikacji za doping zdobył srebrny medal mistrzostw świata w wadze 94 kg. Jego brat z kolei w tym roku zdobył złoty medal mistrzostw Europy w wadze do 94 kg. Bydgoscy działacze rozważają również start Adriana w kategorii do 105 kg. Tomasz miał ostatnio problemy z prezesem związku Szymonem Kołeckim. Za opuszczenie zgrupowań został skreślony z kadry na Rio, ale po wyjaśnieniach na zarządzie w poniedziałek został przywrócony.

Do wyjazdu kandydują także m.in. Bartłomiej Bonk, Arkadiusz Michalski, Krzysztof Szramiak, Łukasz Grela. Z kolei w rywalizacji kobiet najwyżej notowana jest Joanna Łochowska, a rezerwową Małgorzata Wiejak z Zawiszy.
Transmisje w TVP Sport:piątek - (na żywo) 14.45 kategoria do 58 kg kobiet, 16.40 kategoria do 94 kg mężczyzn, 18.30 - kat. do 105 kg, sobota retransmisje od 8.35.