Bydgoscy miniżużlowcy trzymają gaz. Debiut 6-latka!

Redakcja
Oskar Funtowicz z tatą
Oskar Funtowicz z tatą Dariusz Bloch
W Gdańsku rozegrano kolejne zawody w klasie 80-125 oraz 50 centymetrów sześciennych. Zadebiutował Oskar Funtowicz z BTŻ.

Przedostatnią rundę indywidualnych mistrzostw Polski 80-125 cc wygrał Mateusz Cierniak z Tarnowa (14 pkt). Drugi był Wojciech Fajfer z Wawrowa, trzeci Wiktor Przyjemski z Bydgoskiego Towarzystwa Żużlowego (obaj po 12). Ten ostatni jako jedyny pokonał Cierniaka (w I biegu).

Facebook/UKS Jaskółki Tarnów

Tuż za podium uplasował się Kacper Łobodziński z BTŻ (10). Dziewiąty w Gdańsku był Krzysztof Lewandowski z BTŻ (7 oczek). Finałowe zawody IMP w przyszłą niedzielę w Wawrowie.

Ścigano się także w klasie 50 cc, startowało aż 18 zawodników. Wygrał Nikodem Czmut z Torunia.

Najlepiej z naszych spisał się Emil Maroszek, który był czwarty.

Miejsca pozostałych zawodników BTŻ Polonia: 9. Maksymilian Pawełczak, 14. Oskar Funtowicz, 16. Maciej Kurzawski.

Dla 6-letniego Funtowicza był to debiut w zawodach miniżużlowych.

Klasyfikacja XII rundy IMP w klasie 80-125 cc:

1. Mateusz Cierniak (UKS Jaskółki Tarnów) - 14 (2,3,3,3,3)