Mistrz Polski wysoko poległ, ale walczył [RELACJA, GALERIA]

AIP
Vadis Odjidja-Ofoe (z lewej) w meczu z Realem Madryt (z prawej Toni Kroos) mógł otworzyć wynik spotkania, ale trafił w słupek AIP
Real Madryt pokonał w meczu trzeciej kolejki fazy grupowej Legię Warszawa 5:1 (3:1). Sensacji nie było, ale mistrz Polski nawiązał walkę z Królewskimi.

Zinedine Zidane nie dał wczoraj odpocząć swoim największym gwiazdom. Obronę Legii miał straszyć tercet BBC, czyli Gareth Bale, Karim Benzema i Cristiano Ronaldo.

Zobacz galerię: Real Madryt - Legia Warszawa (5:1)

Stołeczni rozpoczęli bez kompleksów, walcząc o każdą piłkę. Po dziewięciu minutach Legia prowadziła 2:0 w celnych strzałach (Thibault Moulin i Tomasz Jodłowiec). A trzy minuty później bliski szczęścia Odjidja-Ofoe, którego strzał zatrzymał się na słupku.

Mistrz Polski czyste konto utrzymał tylko nieco ponad kwadrans. Bale ograł Adama Hlouska i w swoim stylu umieścił piłkę w siatce przy dalszym słupku. Kilka minut później było już 2:0. Po mocnym uderzeniu Marcelo, piłka odbiła się jeszcze od Jodłowca, nie dając Arkadiuszowi Malarzowi szans na skuteczną interwencję.

Po drugiej bramce szybko w tarapatach znów był jednak Real. Danilo sfaulował Radovicia w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił sam poszkodowany.

Po kilkunastu minutach bez goli na 2:2 mógł wyrównać Michał Kucharczyk, jego strzał minął jednak bramkę Królewskich. Po chwili zrobiło się 1:3. Piękną asystę Ronaldo wykorzystał debuitujący w LM Marco Asensio. Do przerwy więcej bramek już nie padło.

Po dobrej pierwszej połowie w drugiej legioniści długo dzielnie bronili dostępu do bramki Malarza. Po akcji rezerwowych, Lucasa Vazqueza i Alvaro Moraty w 68. minucie ten drugi zdobył bramkę potężnym strzałem z pierwszej piłki.

Wynik spotkania ustalił pięć minut przed końcem Morata.

Real Madryt - Legia Warszawa 5:1 (3:1).

1:0 G. Bale (16), 2:0 T. Jodłowiec (20, samobójcza), 2:1 M. Radović (22, karny), 3:1 M. Asensio (37), 4:1 L. Vazquez (68), 5:1 A. Morata (85)

Legia: A. Malarz - B. Bereszyński, J. Czerwiński, J. Rzeźniczak, A. Hlousek - M. Radović (żk - 73, Nikolić), T. Jodłowiec, T. Moulin (żk - 81, Kopczyński), V. Odjidja-Ofoe, Guilherme (73, Kazaishvili) - M. Kucharczyk

W innym meczu grupy F Sporting Lizbona przegrała z Borussią Dortmund 1:2 (0:2).

Pozostałe wyniki:

Grupa E. CSKA Moskwa - AS Monaco 1:1 (1:0), Bayer 04 Leverkusen - Tottenham Hotspur 0:0

Grupa G: Leicester City - FC Kopenhaga 1:0 (1:0), Club Brugge - FC Porto 1:2 (1:0)

Grupa H: Dinamo Zagrzeb - Sevilla 0:1 (0:1), Olympique Lyon - Juventus Turyn 0:1 (0:0)

Dzisiaj grają:

Grupa A: Arsenal Londyn - Łudogorec Razgrad (20.45), Paris Saint-Germain - FC Basel (20.45)

Grupa B: Napoli - Besiktas Stambuł (20:45), Dynamo Kijów - Benfica Lizbona (20.45)

Grupa C: Celtic Glasgow - Borussia Moenchengladbach (20.45), FC Barcelona - Manchester City (20.45),

Grupa D: FK Rostów - Atletico Madryd (18), Bayern Monachium - PSV Eindhoven (20.45)