Do trzech razy sztuka

Marek Fabiszewski
Podopieczne Adam Grabowskiego w 3. kolejce Orlen Ligi pojechały do PTPS Piła. Przed tym meczem obydwa zespoły były bez punktów.

W dwóch pierwszych meczach sezonu bydgoskie siatkarki przegrywały po walce 1:3, będąc blisko tie-breaka.

Tym razem pałacanki wygrały 3:1, a zwycięstwo za trzy punkty nie było zagrożone. Tym samym mają pierwsze punkty n koncie i nie okupują już ostatnich miejsc.

Najlepiej z wszystkich zawodniczek meczu punktowała Ewelina Krzywicka (21) i ona też wybrana została MVP spotkania

- PTPS i Pałac mają podobny potencjał. I w sobotę każdy wynik jest możliwy. Będzie liczyła się dyspozycja dnia, koncentracja, nastawienie – mówił „Expressowi” przed wyjazdem do Piły trener bydgoszczanek.

Na miejscu okazało się, że wszystkie te elementy były po stronie bydgoskich siatkarek.

Przez większość I partii prowadziły gospodynie, a końcówka należała do przyjezdnych (25:22).

W II secie dominacja bydgoskich siatkarek od samego początku (było nawet 14:3, skończyło się na 25:13).

W III odsłonie remisowo było do stanu 17:17, a na koniec triumfowały pilanki 25:19.

Czwarty set okazał się ostatni. Od stanu 13:13 inicjatywa przeszła na stronę Pałacu, który zwiększając przewagę z akcji na akcję, wygrał 25:19 i cały mecz 3:1.

PTPS Piła – Pałac Bydgoszcz 1:3 (22:25, 13:25, 25:19, 19:25).