Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Legia - Real Madryt 3:3. Wielka sensacja na Łazienkowskiej!

Marek Fabiszewski
Walijczyk Gareth Bale już w 56 sekundzie otworzył wynik meczu na Łazienkowskiej. Z kolei skaczący razem z nim Belg ghańskiego pochodzenia Vadis Odjidja-Ofoe strzelił pięknego gola w 35 minucie na 1:2. Fot. Alik Keplicz
Na Łazienkowskiej miało być święto. I było, choć bez kibiców na trybunach. Bo na szczęście legioniści nie położyli się przed „Królewskimi”. Który gol ładniejszy - Garetha Bale’a, Vadisa Odjidji-Ofoe, czy Thibaulta Moulina? Szkoda, że kibice tego nie widzieli...

Trener Realu Zinedine Zidane na przedmeczowej konferencji mówił kurtuazyjnie, że „Legia w każdym momencie może strzelić gola i skomplikować nam życie, tak jak zrobiła to w meczu na Santiago Bernabeu”.

A szkoleniowiec warszawskiej drużyny Jacek Magiera dodawał, że „Real to świetna drużyna, może najlepsza w Europie w grze z kontrataku (...) Wiadomo, że jesteśmy na innym poziomie, ale nikt nie zabroni nam walczyć”.

Już w 56 sekundzie po kapitalnym strzale lewą nogą z woleja w okienko wynik otworzył Gareth Bale. Gdy w 35 min składną akcję Realu wykończył Karim Benzema wydawało się, że jest ju z po meczu. Tymczasem 5 minut później było 1:2 po strzale lewą nogą w okienko Vadisa Odidji-Ofoe.

Na Santiago Bernabeu „Królewscy” wygrali z Legią 5:1, a gola z rzutu karnego strzelił wtedy Miroslav Radović. On też na Łazienkowskiej doprowadził do wyrównania w 58 min.

Ale to nie był jeszcze koniec, bo Legia wyszła na prowadzenie po golu Thibaulta Moulina (83). Dwie minuty później Real wyrównał (Mateo Kovacić).

Podopieczni Zidane’a zapewne pierwszy raz w życiu zagrała o taką stawkę przy pustych trybunach (kara nałożona na Legię za „recydywę” kiboli). W sumie na stadionie było ok. tysiąca osób. Prawie 300, to przedstawiciele Realu Madryt i honorowi goście klubu. Wszyscy oni na pewno na długo zapamiętają ten mecz.

Liga Mistrzówm - grupa F

Legia Warszawa - Real Madryt 3:3 (1:2).

Bramki: 0:1 Gareth Bale (56 sekunda!), 0:2 Karim Benzema (35), 1:2 Vadis Odjidja-Ofoe (40), 2:2 Miroslav Radović (58), 3:2 Thibault Moulin (83), 3:3 Mateo Kovacic (85).

Legia: Arkadiusz Malarz - Bartosz Bereszyński, Jakub Rzeźniczak, Michał Pazdan, Adam Hlousek - Miroslav Radović (77 Aleksandar Prijović), Michał Kopczyński Thibault Moulin, Vadis Odjidja-Ofoe (87 Tomasz Jodłowiec), Guilherme - Nemanja Nikolić (69 Michał Kucharczyk).

Real: Keylor Navas - Fabio Coentrao (77 Marco Asensio), Nacho, Raphael Varane, Dani Carvajal - Cristiano Ronaldo, Toni Kroos, Mateo Kovacić, Gareth Bale - Karim Benzema (65 Lucas), Alvaro Morata (85 Mariano Diaz).

Sędziował: Pavel Kralovec (Czechy).

Borussia Dortmund - Sporting Lizbona 1:0 (1:0).

Bramka: 1:0 Adrian Ramos (12).

1. Borussia Dortmund 4 10 12-3

2. Real Madryt 4 8 12-7

3. Sporting Lizbona 4 3 4-5