MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jubileuszowe mistrzostwa Bydgoszczy we florecie [zdjęcia]

ds
W hali Arena odbyły się XX Otwarte Mistrzostwa Mistrzostwa Bydgoszczy we florecie.

W turnieju wzięło udział aż 217 zawodników. Rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: U9, U11 i U14, z podziałem na dziewczęta i chłopców.

Jubileuszowa odsłona mistrzostw była udana dla bydgoskich florecistów, którzy wywalczyli 7 medali.

Na najwyższym stopniu podium w swoich kategoriach stanęli: Aleksandra Nowakowska (młodzik), Natalia Buda (zuch) oraz Igor Głowiński (dzieci). Szymon Głowiński zakończył turniej na drugim miejscu w kategorii młodzika.

W kategorii dzieci na najniższym stopniu podium stanęli: Patryk Kowalski i Wiktor Woźniak. Trzecie miejsce w najmłodszej grupie wiekowej wywalczył również Kacper Dziewiątkowski. Zawody w Bydgoszczy do udanych startów zaliczyć może także Liliana Ścieszyńska, która wywalczyła miejsce w szerokim finale turnieju.

Na podium stawali też zawodnicy z Torunia. Emilia Szefera i Cyprian Guliński (Toruńska Akademia Floretu), Mikołaj Wojciechowski, Aleksandra Włodarska i Joanna Zalewska (UKS 35 Bielawy Toruń)