Czarna seria przerwana, Zawisza zremisował z Ruchem 1:1[ZDJĘCIA]

Krzysztof Wypijewski (sportowefakty.pl)Zdjęcia Dariusz Bloch
Dariusz Bloch
Szkoda straconej szansy, bo bydgoszczanie byli lepsi od chorzowian. Ale znów zawiodła skuteczność

Zaczęło się wręcz idealnie dla Zawiszy. Już w drugiej minucie Jakub Wójcicki dośrodkował do Alvarinho, a ten z kilku metrów pokonał Krzysztofa Kamińskiego. Od tego momentu gospodarze skupili się na kontrach. Obrona Ruchu popełniała błędy, ale bydgoszczanie tego nie wykorzystali. Niestety, w 30 minucie po faulu na Danielu Dziwnielu sędzia podyktował rzut karny dla Ruchu. Minutę później wykorzystał go Filip Starzyński.

W 38. minucie Wójcicki wychodził na czystą pozycje, ale nieprzepisowo zatrzymał go Piotr Stawarczyk. Sędzia Paweł Gil okazał się jednak wyrozumiały i dał chorzowianinowi tylko żółta kartkę.

W drugiej połowie aktywniejszy był Zawisza, zwłaszcza po wejściu na boisko Michała Masłowskiego w 57. minucie. Niestety, znowu bydgoszczanom brakowało skuteczności. Najlepszą okazję zmarnował w 90. minucie Luis Carlos. Goście ograniczali się do zatrzymywania gospodarzy faulami, za co dostawali kolejne żółte kartki.
Remis cieszy z tego powodu, że przełamana została seria ośmiu porażek z rzędu. Ale martwi, bo znów nie udało się wygrać, a ponieważ w piątek, po zwycięstwie z Piastem 1:0 trzy punkty zainkasowała Korona, bydgoszczanie tracą już do przedostatnich w tabeli kielczan trzy punkty.

Zawisza Bydgoszcz - Ruch Chorzów 1:1 (1:1).

1:0 Alvarniho (2), 1:1 Filip Starzyński (31, karny)

Zawisza: Andrzej Witan, Anestis Argyriou, Paweł Strąk, Samuel Araujo, Sebastian Ziajka, Luis Carlos (90+1' Mica), Jakub Wójcicki (82, Jakub Łukowski), Kamil Drygas, Wagner, Alvarinho (57, Michał Masłowski), Jorge Kadu

Ruch: Krzysztof Kamiński, Martin Konczkowski, Marcin Malinowski, Piotr Stawarczyk, Daniel Dziwniel, Jakub Kowalski, Łukasz Surma, Bartłomiej Babiarz (61, Michał Szewczyk), Filip Starzyński, Marek Zieńczuk (71, Jan Chovanec), Eduards Visnakovs (90, Grzegorz Kuświk)

Żółte kartki: Samuel Araujo - Piotr Stawarczyk, Jakub Kowalski, Marcin Malinowski, Eduards VisnakovsZobacz galerię: Zawisza zremisował z Ruchem 1:1