Zawisza zremisował z Arką 2:2 dzięki trafieniu kapitana w 91 minucie![ZDJĘCIA]

Marek Fabiszewski
W dwumeczu z Arką Gdynia kapitan Zawiszy Kamil Drygas zdobył trzy gole. Fot. Dariusz Bloch Dariusz Bloch
Zawisza dwukrotnie gonił wynik. Ten mecz można spiąć klamrą: od kiksu bramkarza Łukasza Sapeli i 0:1 w 25 minucie do gola kapitana Kamila Drygasa na 2:2 w 91 minucie.

Arka do Bydgoszczy przyjechała jako wicelider, po trzech kolejnych wygranych, w tym dwóch na wyjeździe. Z kolei Zawisza przystępował do tego meczu po dwutygodniowej przerwie (przełożony mecz z Zagłębiem), po dwóch porażkach, które sprawiły, że zespół spadł aż na 9. miejsce z 10 punktami straty do lidera Wisły Płock, a 9 oczkami do Arki.

W obu drużynach zabrakło po jednym zawodniku, pauzującym za 4 żółte kartki. To Wasił Panajotow z Zawiszy i Rafał Siemaszko z Arki.

Zawisza dwukrotnie gonił wynik. Pierwszego gola stracił po kiksie Łukasza Saspekli, drugiego po strzale Marcusa Da Silvy z rzutu wolnego w okienko. Lepsza gra bydgoszczan zaczęła się od wejścia Jakuba Łukowskiego (to on wypracował rzut karny). A ostatnie słowo należało do kapitana Kamila Drygasa.

W 19. kolejce Zawisza zagra na wyjeździe z MKS Kluczbork (sobota, godz. 13.00).

Zawisza - Arka Gdynia 2:2 (0:1).

Bramki: 0:1 Nalepa (25), 1:1 Drygas (75-karny) - Da Silva (81-wolny), 2:2 Drygas (90+1).

Sędziował:
Piotr Lasyk (Bytom).

Żółte kartki: Nykiel, Nawotczyński - Warcholak, Nalepa, Bożok.

Zawisza: Łukasz Sapela - Sebastian Kamiński, Łukasz Nawotczyński, Piotr Stawarczyk, Krzysztof Nykiel - Jakub Smektała, Kamil Drygas, Maciej Kona (70 Jakub Łukowski), Mica, Sylwester Patejuk (62 Giorgi Alawerdaszwili) - Szymon Lewicki.

Arka: Konrad Jałocha - Przemysław Stolc, Michał Marcjanik, Alan, Marcin Warcholak - Marcus Vinícius Da Silva, Antoni Łukasiewicz, Miroslav Bożok (78 Grzegorz Tomasiewicz), Michał Nalepa, Rashid Yussuff (83 Paweł Wojowski) - Paweł Abbott (90 Michał Renusz).

Inne piątkowe mecze:

Dolcan - Pogoń 6:1 (1:1). Bramki: Wiktorski (43), Kądzior (46), Gołębiewski (68 i 79), Jakubik (70), Świerblewski (85) - Rybicki (22).
Stomil - Bełchatów 0:2 (0:0). Bramki: Klemenz (69), Michalski (77).

Dokończenie 18. kolejki

Sobota: Rozwój - Olimpia (13.00), Bytovia - Sandecja (16.00), Chrobry - Kluczbork (16.00), Wigry - Katowice (16.00).

Niedziela:
Wisła - Zagłębie (12.45, Polsat Sport), Chojniczanka - Miedź (16.00).Zobacz galerię: Zawisza zremisował z Arką 2:2 dzięki trafieniu kapitana w 91 minucie!