zm
Siódmy już mecz ligowy bez zdobyczy punktowej zaliczyły bydgoskie siatkarki.

Sytuacja Pałacu Bydgoszcz na razie jest nieciekawa. Drużyna rozegrała już siedem meczów, w żadnym nie zdobyła jeszcze punktów. Za sobą ma oczywiście starcia z faworytkami ligi, ale również mecze, w których można było coś wyszarpać. Pałacanki zajmują ostatnie miejsce w tabeli, a kibice przed każdym kolejnym spotkaniem liczą na przełamanie.

Na to oczywiście trudno było liczyć w niedzielę, bo do Bydgoszczy przyjechały liderki Tauron Ligi. Ekipa z Bielska w sześciu wcześniejszych meczach wywalczyła 21 punktów i pewnie usadowiła się w fotelu lidera.

Bielszczanki świetnie zaczęły też mecz w Bydgoszczy, wygrywając dwa sety. Choć obu partii gospodynie nie oddały bez walki, a momentami dotrzymywały kroku faworyzowanym rywalkom.

Ambitna walka bydgoszczanek dała efekty w trzeciej partii - nie tylko odrobiły straty z początku tego seta, ale wyrównały, a potem wyszły na prowadzenie i całkiem pokaźną przewagę dowiozły do końca tej partii.

To dało im jednak tylko chwilową satysfakcję i przedłużenie meczu. W czwartym secie bielszczanki znów złapały dobry rytm i tym razem zdominowały grę, kończąc mecz z kompletem punktów.

MVP meczu została Paulina Damaske.

PAŁAC BYDGOSZCZ - BKS BOSTIK BIELSKO BIAŁA 1:3
Sety: 20:25, 16:25, 25:17, 12:25
Pałac: Bałdyga 2, Nowakowska 12, Sikorska 15, Paluszkiewicz 10, Witkowska 7, Łyszkiewicz 4, Saad (libero) oraz Gorzkiewicz 1, Makarewicz 5.
BKS: Ciesielczyk 7, Borowczak 10, Stachowicz 2, Abramajtys 4, Majkowska 9, Damaske 20, Mazur (libero) oraz Nowak (libero), Nowicka, Pacak 4, Laak 8, Bidas.

7. runda Tauron Ligi: ŁKS Łódź - Stal Mielec 3:0 (25:13, 25:21, 25:21), MKS Kalisz - Akademia Tarnów 3:0 (25:16, 25:21, 25:23), Radomka Radom - Uni Opole 1:3(20:25, 19:25, 25:17, 19:25), Chemik Police - #VolleyWrocław 3:1 (20:25, 25:16, 25:21, 25:13), Rysice Rzeszów - Budowlani Łódź