Sensacja! Pałacanki biją wicemistrzynie Polski w Łodzi!

Marek Fabiszewski
Niezły prezent sobie i Marcie Ziółkowskiej (24. urodziny w sobotę) sprawiły pałacanki w niedzielny wieczór; na zdjęciu atakuje Monika Fedusio - zdobywczyni statuetki MVP. Dariusz Bloch
W meczu 12. kolejki rozegranej awansem Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz wygrał 3:0 na parkiecie drugiej drużyny ubiegłego sezonu, Grotu Budowlani Łódź! Niesamowity występ Moniki Fedusio!

Tego się chyba nikt nie spodziewał! Siatkarki Banku Pocztowego Pałac zdobyły 4 punkty kosztem wicemistrzyń Polski. W Bydgoszczy przegrały pechowo 2:3, ale w Łodzi rozbiły rywalki 3:0!

Ten mecz, podobnie jak inne z tego weekendu, powinny być rozegrane jako spotkania pierwszej kolejki rundy rewanżowej. Ale ze względu na przygotowania reprezentacji do turnieju kwalifikacyjnego do IO w Tokio (na początku 2020), te i jeszcze inne kolejki odbędą się w innych terminach, niż wynikałoby z logiki terminarza ligowego.

Przypomnijmy, że na inaugurację sezonu 2019/2020 LSK obydwa zespoły stoczyły w hali Immobile Łuczniczka pięciosetowy bój. Pałacanki miały piłki meczowe, ale ostatecznie wicemistrz Polski tie-breaka wygrał 21:19 (!), a potem w trzech kolejnych meczach stracił tylko seta (3:1 w derbach z mistrzem Polski, ŁKS Commercecon Łódź).

Niedzielny rewanż w Łodzi rozpoczął się dla Banku Pocztowego Pałac podobnie jak pierwszy mecz - od wygranego seta (25:23). Podopieczne Piotra Mateli prowadziły w nim 15:10, 20:15, a także 23:18 (!), jednakże gospodynie doprowadziły do remisu 23:23 (!). Na szczęście, dwie ostatnie piłki dla pałacanek.

Jeden wygrany set, to jeszcze nawet nie punkt, ale gdy pałacanki także drugą partię rozstrzygnęły na swoją korzyść (27:25), zapachniało wielką sensacją. Stała się ona faktem, gdy bydgoszczanki w III secie rozbiły rywalki aż 25:16!

Grot Budowlani Łódź- Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 0:3 (23:25, 25:27, 16:25).

Grot Budowlani Łódź: Kraiduba (14), Śmieszek (11), Twardowska (7), Pencova (6), Leys (3), Nowicka (3), Stenzel (libero) oraz Lewandowska, Bałdyga, Bączyńska.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz: Fedusio (19), Vanzurova (14), Żurowska (12), Stencel (8), Ziółkowska (4), Mazurek (2), Jagła (libero) oraz Balmas, Biedziak, Rapacz.

MVP: Monika Fedusio (Pałac).

Inne wyniki 12. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet (awansem):

Enea PTPS Piła - Grupa Azoty Chemik Police 1:3 (22:25, 26:24, 16:25, 21:25);
DPD Legionovia Legionowo - Developres SkyRes Rzeszów 2:3 (18:25, 25:13, 16:25, 25:21, 14:16);
BKS Stal Bielsko-Biała - E.Leclerc Radomka Radom 3:2 (22:25, 13:25, 28:26, 25:20, 16:14);
Energa MKS Kalisz - ŁKS Commercecon Łódź 2:3 (25:22, 20:25, 27:25, 19:25, 5:15);
#VolleyWrocław - Wisła Warszawa (odbędzie się 4 stycznia 2020 roku).

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz z 7 punktami (w setach 8:6) na koncie zajmuje 5. miejsce w tabeli LSK.

Kolejny mecz siatkarki bydgoskiego Pałacu rozegrają w piątek o 17.30 w Immobile Łuczniczce - z Chemikiem Police (Polsat Sport).