Dariusz Knopik
Bydgoskie siatkarki na razie muszą się zmagać z serią porażek w Tauron Lidze
Bydgoskie siatkarki na razie muszą się zmagać z serią porażek w Tauron Lidze Dariusz Bloch
W szóstej kolejce Tauron Lidze siatkarki Pałacu Bydgoszcz grały na wyjeździe z Budowlanymi Łódź.

Budowlani Łódź - Pałac Bydgoszcz 3:0
Sety: 25:14, 25:23, 25:20
Budowlani: Lisiak 6, Wilińska 2, Mitrović 21, Różyńska 9, Bjelica 10, Mackenzie 12, Lisiak (libero) oraz Sobiczewska 0, Łazowska 0, Kukulska 0.
Pałac: Łyszkiewicz 7, Witowska 8, Sikorska 10, Nowakowska 6, Paluszkiewicz 7, Bałdyga 0, Saad (libero) oraz Makarewicz 6, Gorzkiewicz 0, Bujnarowska 0, Gliwa 0.

Na razie sezon nie układa się po myśli bydgoskich zawodniczek, które przegrały wszystkie pięć meczów i nie wywalczyły nawet punktu.

W pierwszym secie do stanu 11:12 pałacanki toczyły zaciętą walkę z łodziankami. Potem jednak traciły punkty seriami i końcowy fragment przegrały aż 3:13!

W drugiej odsłonie przy stanie 10:10 bydgoszczanki wygrały trzy kolejne akcje po ataku Kolety Łyszkiewicz oraz dwóch blokach Dominiki Witowskiej. Jednak po chwili był już remis 14:14. Później prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Bydgoskie siatkarki prowadziły 23:21, ale potem niestety przegrały kolejne cztery akcje.

Trzecia partia była podobna do pierwszej. Do połowy to była zacięta walka o każdy punkt. Przy stanie 14:12 podopiecznie Jakuba Tęczy straciły trzy punkty z rzędu. Goniły rywalki, ale zbliżyły się tylko na dwa "oczka" 19:21.