MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Olsztynie odrodzenie pływaków MKS Astoria Bydgoszcz [zdjęcia]

Krzysztof Wypijewski
Rozegrano mistrzostwa Polski w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych. Doskonale spisali się zawodnicy MKS Astoria Bydgoszcz.

Młodzieżowcy (19-23 lata) naszego klubu zdominowali rywalizację sztafet na dystansie 3x1250 metrów, zajmując trzy pierwsze miejca. Złoto zdobyli Kacper Szczepański, Wiktoria Rutkowska i Jakub Muszyński; srebro dla Michała Macnera, Patrycji Świąder, Mateusza Tylickiego; po brąz sięgnęli Andrzej Badzioch, Daria Olbińska i Jan Gierszewski.
Wiktoria Rutkowska i Jakub Muszyński wywalczyli ponadto brązowe medale w indywidualnym wyścigu na 10 kilometrów. Matusz Tylicki na tym dystansie był czwarty.

Kolejny brąz dla MKS Astoria zdobyła sztafeta w kat. 16 lat 3x1250 metrów w składzie: Krzysztof Matuszewski, Julia Cygan, Wiktor Strzelecki.

Trenerem pływaków jest Sławomir Gawinecki.